Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular

Kronik Kitap

İbnü`l-Verdi

30,00 TL
19,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
10,50 TL
Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789752430198
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 89 adet satılmıştır.
İbnü`l-Verdi
İbnü`l-Verdi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular Kısa Özet

  Bir şairin kaleminden tarihin selçuklu sayfaları...

  Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın asırları aşan tarihî geçmişinde Selçuklu dönemi oldukça kritik bir noktada yer alır. Ülkemizin iktisadî, sosyal, siyasal ve kültürel mirasını daha iyi anlayabilmek adına Selçuklu döneminin titizlikle araştırılması ve üzerine yeniden düşünülmesi gerekir. Selçuklu tarihine yönelik gözle görülür biçimde artan merak, keşfedilecek yeni konuları da beraberinde getirmektedir.

  Selçukluların daha fazla tanınması ve onlar hakkındaki doğru bilgilere ulaşılması için evvela çağdaş Arapça ve Farsça kaynakların günümüz Türkçesine tercüme edilmesi, tahlil edilmesi, inceden inceye irdelenmesi ve gerek tarih gerekse diğer sosyal bilim disiplinlerinin malzemesi haline getirilmesi gerekmektedir.

  İslâm tarihçisi ve aynı zamanda Arapçanın önemli bir şairi olan İbnü’l-Verdi’nin kaleme aldığı kitapta Tuğrul Bey, Sultan Alparslan, Sultan Melikşah, Sultan Sencer, Büyük Selçuklu Devleti`nin son yılları ve Moğol istilasına dair kıymetli bilgiler verilmektedir. Müellifin, özellikle hayatını geçirdiği Suriye bölgesinin merkeze alması bakımından günümüze söyleyecek çok sözü de olan bu çalışmayla Suriye’deki tarihî Türk varlığının aydınlatılabilmesi yolunda bir engel daha aşılmıştır.

  Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden selçuklular, Selçuklulara dair kıymetli araştırmaları ve neşrettiği kitaplarıyla tanınan tarihçilerimizden Doç. Dr. Mustafa Alican tarafından titizlikle hazırlandı.

 • 2. Hamur

Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular Hakkında Yorumlar