sadsad x
asdasd

Bir İntiharın Önsözleri

Hemen Kitap

A. Vahap Kaya

15,00 TL
10,05 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
4,95 TL
Bir İntiharın Önsözleri Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 115
ISBN: 9789756178041
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
A. Vahap Kaya
A. Vahap Kaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bir İntiharın Önsözleri Kısa Özet

    Güzellik arayışının her durağında, saflığı bozacak istekler yok edilmelidir. Sabırla ama daha çok çileyle geçirilen aşamaların ardından yolu tamamlayan kişi, önüne serilen güzellik denizi karşısında sonsuz bilgi özleminin yarattığı düşüncelerle içi dolup taşarken, bir gün buranın bir ayrılık ve yalnızlık yeri olacağını keşfeder. Böylece güzelliğin peşinden gitmenin tarihi, elem içinde can veren âşıkların mezarlarıyla dolmaya devam eder.

    Yorgunluk ve kahır içime öylece el atmış, acımasızca sıkıştırıyordu. Ölüm duygusunu iliklerimde hissediyordum. Çığlık atmak için gırtlağı olmayan, başkaldırmak için yüreği olmayan, soğuğun esareti altında kaşlarını çatamayan, yalnızlığın ölüm kokan ıssızlığında alnına yumruk bile indiremeyen ve ağlayamayan biri olmak ne demektir, bilemezsin ey sevgili!

    İntihar; özgür eylemin bir ifadesi mi, yoksa fiilen bittiğine inanılan yaşama arzusunun ilanı mı? Nasıl tanımlanırsa tanımlansın, eylem olarak intiharın öncesi ve sonrası için bu sözler yeni bir pencerenin açılmasıdır.

  • 2. Hamur

Bir İntiharın Önsözleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.