Bir Gün... Biri Vardı De...

Çıra Yayınları

Fikret Özdemir

120,00 TL
84,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
36,00 TL
Bir Gün... Biri Vardı De... Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786059686341
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Fikret Özdemir
Fikret Özdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bir Gün... Biri Vardı De... Kısa Özet

  1957 Şubat ayında memur bir ailenin 3.çocuğu olarak Malatya`da dünyaya gelmiş, Aslen Tunceli Çemişgezek Cihangir köyüne kayıtlıdır. Babası Tunceli, annesi Malatya`lı olan F.Özdemir küçüklüğünden beri sakin, ancak her şeyi iyi gözlemleyen munis bir çocuktur. Malatya merkez Cumhuriyet ilkokulunda okuduktan sonra, Malatya İmam Hatip okuluna devam etmiş, akabinde 2 yıl Erzurum İslami İlimler Akademisi ve sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesini bitirmiştir. Okumayı çok seven Fikret Özdemir okul kütüphanesinin sorumluluğunu üstlenirken okuma aşkı, sonrasında hep devam etmiştir. Bu okuma aşkı mahalli bir tiyatro ekibi (Hakyol Sahnesi) içinde yer almaya ve önemli yapıt olan; `Bir Adam Yaratmak ve Reis Bey ` gibi oyunları sahneleyerek yurt genelinde turnelerle mesajlarını vermeye çalışmıştır. Erzurum`da öğrencilik yıllarında mahalli gazete çıkararak ve MTTB de görevler alarak kitlelerle iletişimi hep sıcak tutmuş, İstanbul Hukuk Fakültesinde öğrencilikle birlilkte ticari uğraşısını sürdürürken diğer yandan Ahmet Kekeç ve Ali Gümüş`le İmza Dergisini çıkarmışlardır. Derginin yayın sürecinde DGM`de yargılanmış mahkumiyet ve para cezasına çarptırılmıştır.

  Fikret Özdemir olayları çok iyi analiz eder, normal güncel olaylardan bile mizahi bir yan bularak insanları hem güldürür hen de düşündürürdü.

  Malum Der İstanbul Başörtüsü komisyon başkanlığı yapan Özdemir ideallerini sivil toplum örgütleriyle sürdürmüş,AKDAV vakfı ve benzeri dernek ve vakıflarda yöneticilikler üstlenmiştir. Çevresindeki dostlarıyla yapı kooperatifinden özel koleje örneklikler oluşturma çabası içinde olmuştur.

  Sonrasında eğitime olan sevdasını bir grup arkadaşıyla Özel Bilim Kolejini kurarak taçlandırmış ve binlerce çocuğun Fikret amcası olmuştur. Bir Ramazan ayında şuurunun kapanacağı son anlarda, son sözleri olarak hastane asansöründe bir dakika -bir dakika- bir dakika deyip bir müddet bekleyerek …savm -savm… Oruç - Oruç diye düzeltip… Başladı mı? Başladı mı? Ramazan geldi mi?Sözleriyle dünyada;ondan kalan Ömer Faruk ve annesini bırakarak, Mevla`sına yürümüştür. 17 Eylül 2007...

 • 2. Hamur

Bir Gün... Biri Vardı De... Hakkında Yorumlar