sadsad x
asdasd

Bir Devrin Son Sultanı 2. Abdülhamid

Yeditepe Yayınevi

Vahdettin Engin

70,00 TL
49,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
21,00 TL
Bir Devrin Son Sultanı 2. Abdülhamid Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786059787703
Kapak: Ciltsiz
Vahdettin Engin
Vahdettin Engin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Devrin Son Sultanı 2. Abdülhamid Kısa Özet

  Üç kıtanın son hükümdarı Sultan 2. Abdülhamid. Otuz dördüncü Osmanlı padişahı. Sultan Hamid ülkenin çok zor dönemlerden geçtiği bir süreçte devlet başkanlığı yaptı. Bu süre içinde ülkeyi ayakta tutma çabası verdi. 33 yıllık bir iktidardan sonra tahttan indirildi. Kendisinden sonra gelen padişahların ülke yönetiminde her hangi bir etkinliklerinin olmadığı göz önünde bulundurulursa, 2. Abdülhamid Osmanlıların son ve gerçek İmparatoru idi.

  Sultan Hamid devleti idare ederken keyfi hareket etmez, birçok konuda uzmanların görüşünü alır, son kararı kendisi verirdi. Bu bağlamda, 2. Abdülhamid idaresi aslında merkezi yönetimin güçlü olduğu bir nevi *Başkanlık Sistemi* gibi işliyordu ve bu durum başlı başına önemliydi. Çünkü geniş bir coğrafyaya yayılmış olan devleti ayakta tutabilmesi buna bağlıydı.

  Bu kitap Sultan 2. Abdülhamid’i gerçek anlamda tanıtmayı hedeflemektedir. Doğumundan ölümüne kadar yaptığı icraatları, hayata bakışını, düşünce dünyasını, insani ve ailevi ilişkilerini, devlet başkanlığı yanında gündelik hayattaki meşguliyetlerini merak edenler aradıklarını bu kitapta bulacaklardır.
     

Bir Devrin Son Sultanı 2. Abdülhamid Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.