sadsad x
asdasd

Bir De Bizden Dinleyin

Alfa Yayınları

Şefik Onat

52,00 TL
31,20 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
20,80 TL
Bir De Bizden Dinleyin Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 350
ISBN: 9786051713304
Kapak: Ciltsiz
Şefik Onat
Şefik Onat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bir De Bizden Dinleyin Kısa Özet

    Diplomatların  meslek hayatlarında ulaşabilecekleri en yüksek derece *büyükelçilik,* yani eski tabiriyle *sefirlik*tir. Sefirlerin eşleri *sefire* olarak anılır. Bugüne kadar hiçbir sefirenin hatıratı yayımlanmamıştır. İlk kez 12 sefire, eşleri görevlerini yerine getirirken kendilerinin arka planda neler yaşamış olduklarını anekdotlarla aktarıyor ve Bir de Bizden Dinleyin diyorlar.

    Eşleriyle birlikte Türkiye Cumhuriyetini yurtdışında temsil görev ve sorumluluğunu da omuzlarında taşımak kolay değildir. Farklı ülkelerde yaşamanın sağladığı olanaklar, kültür sanat zenginlikleri, dünyayı gezip görmenin avantajları, katılınan tantanalı törenler ve şık davetler, her ülkenin siyasi lideri, en üst düzey yöneticileri, sanatçıları ve akademisyenleriyle muhatap olabilme gibi sefirelik hayatının artı hanesine yazılabilecek pek çok şey vardır.

    Ancak Türkiye’yi doğru temsil etmek, *kuyruğu dik tutmak,* dışarıdan bakanlara yansıtılmayan, gösterilmeyen, hissettirilmeyen müthiş bir çaba gerektirir, zordur, ağırdır ve gerçekte işin mutfağı çok farklıdır. Buyurun, bir de sefirelerimizden dinleyin...

Bir De Bizden Dinleyin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.