sadsad x
asdasd
40,74 TL
31,78 TL
%22 indirim
Bir Daha Gelmeyecek Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9786059148146
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Reşad Mecid
Reşad Mecid
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Daha Gelmeyecek Kısa Özet

  Reşad Mecid 1964 yılında Karabağ'ın Füsunkar beldesi Ağcabedi bölgesinde dünyaya geldi. Bakü Devlet Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi mezunudur. Şu anda Azerbaycan Yazarlar Birliği'nin Genel Sekreterliği ve 525-ci Gazet'in genel yayın yönetmenliği görevlerini yürütmektedir.

  Henüz 11-12 yaşlarında şiir yazmaya başlayan Mecid'in ilk şiiri 17 yaşında iken Hüseyin Arif'in genel yayın yönetmenliğini yaptığı Uğurlu Yol ve Azerbaycan Gençleri gazetelerinde yayınlandı.

  1985 yılından başlamak kaydıyla İlim ve Hayat dergisinde düzeltmen olarak çalışmaya başladı. 1990 yılına kadar bu dergide çalıştı. 1990-1991 yıllarında Azerbaycan Bedii Tercüme ve Edebi Alakalar Merkezinde başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 17 Kasım 1992 yılında 525-ci Gazet adlı Azerbaycan'da çok sevilen ve geniş kitleler tarafından okunan gazeteyi kurdu.

  Reşad Mecid'in 10 Eylül adlı hikayesi birçok dile tercüme edildi. Hele ki Vakit Var, Delicesine, Çiyelek Kadın ve Roman onun okuyucularla buluşan eserleridir.

  Bir Daha Gelmeyecek, şairin pek çok eserini bir araya getiren önemli kitaplarındandır ama Mecid'in bütün şiirlerini ihtiva etmez.

  Reşad Mecid'in şiirleriyle tanıştıktan sonra gayri ihtiyari onun takipçisi olacak şiir severler için yayınevimizin, onun diğer eserlerini de yayınlamayı planladığını duyurmaktan büyük onur duymaktayız.

Bir Daha Gelmeyecek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.