Bir Çizgi Filmin İçerik Analizi: Simpsonlar

Alternatif Yayıncılık

Emin Sansarcı

160,00 TL
107,20 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
52,80 TL
Bir Çizgi Filmin İçerik Analizi: Simpsonlar Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 187
ISBN: 9789758015269
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 8 adet satılmıştır.
Emin Sansarcı
Emin Sansarcı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Bir Çizgi Filmin İçerik Analizi: Simpsonlar Kısa Özet

    90`lı yıllarda sabahları erken saatlerde çocukları ekran başına toplayan, günümüzde ise günün her saatinden yalnızca çocuklar tarafından değil, yetişkinler tarafında da sevilerek izlenen yapımlar; çizgi filmler...

    Bu renkli dünyanın içinde kahkaha ve eğlence dışında neler bulunuyor? Çizgi film mi, animasyon mu? Peki, ikisi de aynı anlama gelmiyor mu? İlk çizgi filmden günümüzdeki bu alanda teknik anlamda neler değişti? Değişen yalnızca teknik mi? Yoksa toplumun kültürü üzerindeki etkilerinin fark edilmesi, bu alanda üretilen yapımların içeriğini de etkiledi mi? Tüm bu soruların yanıtını bulabileceğiniz bu kitap; aynı zamanda günümüze dek yaratılmış en uzun soluklu çizgi dizi simpsonlar’ın, günümüze kadar yayımlanmış olan tüm bölümlerinin arasından kültür aktarımının en belirgin gerçekleştirildiği düşünülen bölümlerinin içerik analizini de kapsamaktadır.

    5 temel bölümden oluşan bu kitapta; kitle kültürü çizgi filmin tarihi, çizgi film – animasyon kavramları arasındaki farkları, çizgi film – animasyon tekniklerini ve kullanım alanlarını, çizgi roman karikatür ve çizgi film arasındaki ilişkiyi bulabileceksiniz. 28 sezon boyunca yayın hayatına devam etmiş ve günümüzde yeni bölümleri ile yayımlanmaya devam eden Amerikan yapımı bir çizgi dizi Simpsonlar’ın; kültürel göstergeler aracılığı ve göstergebilim yöntemi ile yapılan içerik analizi sonucunda, alanında hem teknik hem de içerik anlamında en mükemmel yapım olan bu çizgi dizinin alt metninde izleyiciye aktarılanları; bölüm isimleri, sezon ve bölüm numaraları ile görme şansı yakalayacaksınız.

  • 2. Hamur

Bir Çizgi Filmin İçerik Analizi: Simpsonlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.