sadsad x
asdasd

Bilime Adanmış Bir Yaşam : Pavlov

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 222
ISBN 9789756391310
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
20,37 TL %23
bkmkitap.com
Fiyatı
15,68 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Bilime Adanmış Bir Yaşam : Pavlov Kısa Özet

  Vatanımızın, kendini bilime adanmış gençlerine, ne mi dilemek isterim? Öncelikle mantıklı ve düzenli olmalarını diliyorum. (...)

  Kendinizi daha işin başından, bilgileri katı bir düzen içinde edinmeye alıştırınız. Bilimin zirvelerine çıkmadan önce alfabesini öğreniniz. Bir öncekini iyice öğrenmeden bir sonraki işe asla başlamayınız. Bilgi yetersizliğini, en cesur tahminler ve hipotezlere kapatmaya çalışmayınız. Bu sabundan balon, renkli parlamasıyla sizi ne kadar hoşnut etse de er ya da geç patlayacak ve elinizde, mahcubiyetten başka bir şey kalmayacaktır.

  Sabırlı ve ölçülü  olmayı öğreniniz. İnceleyiniz, karşılaştırınız, bilgi ve gerçek toplayınız. Kuşların kanatları ne kadar mükemmel olursa olsun havadan destek almadan uçamazlar. Bilim adamının havası ise bilgi ve gerçeklerdir. Onlar olmadan asla havalanamazsınız. 

  Ancak incelerken, deney yaparken , gözlemlerken , gerçeklerin yüzeyinde kalmaya  dikkat ediniz.Gerçeklerin arşivci olmayınız. O gerçeklerin oluşum sırlarını ortaya çıkarmaya onları yöneten kanunları bulmaya çalışınız. İkinci dileğim mütevazi olunuz. Asla her şeyi bildiğinizi düşünmeyiniz. Size ne kadar değer verseler kendinizde " Ben bir cahilim " deme cesaretini bulunuz.

  Kibrin sizi etkisi altına almasına izin vermeyiniz. Zira onun yüzünden kabul etmeniz gereken bir durumda direnmeye devam edeceksiniz, onun yüzünden iyi bir tavsiyeyi veya arkadaş yardımını reddedeceksiniz, onun yüzünden objektif düşünme yeteneğinizi yitireceksiniz. Üçüncü dileğim tutkudur. Şunu unutmayınız ki bilim insanoğlunun bütün hayatını feda etmesini bekler.İşinizde ve arayışlarınızda tutkulu olunuz."

Bilime Adanmış Bir Yaşam : Pavlov Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.