sadsad x
asdasd
75,00 TL
56,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
18,75 TL
Big Bang ve Tanrı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9789758727025
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Caner Taslaman
Caner Taslaman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Big Bang ve Tanrı Kısa Özet

    Big Bang teorisi, felsefe ve dinler açısından hangi sonuçları doğruyor? Tanrı var mı? Tanrı`nın varlığı bilimsel verilerle ve akılcı delillerle ispatlanabilir mi? Evren, bilimsel kanunlar, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz; tesadüfen mi oluştur, yoksa bilinçli bir yaratılışın ürünleri miyiz ?Bütün bu soruların cevapları, bu kitabın ilgi odağını oluşturmaktadır.

    Evren hakkında ne düşündüğümüz gerçekten de önemlidir. Evren hakkındaki görüşümüz, evrenin bir parçası olan kendimiz hakkındaki görüşümüzü de belirlemektedir. Bu kitapta, hem fizik ve astronomi bilimleri, hem felsefe, hem de ilahiyat alanına girilmekte; bütün bu ayrı alanlardaki bilgi birleştirilmekte ve bu alanların arasına örülmüş duvarlara karşı çıkılmaktadır. Yazar bu kitapla, "insancı ilke" tartışmalarına kendi geliştirdiği "Dünya İlkesi" ile katılmaktadır.

    Yazarın materyalist felsefeye, Eski Yunan felsefesine, özellikle de Kant`a ve Hawking`e getirdiği orjinal eleştirileri mutlaka okumalısınız. Bu kitapla, hem varlığımızın anlamı ile ilgili sorulara cevaplar bulacak, hem de bilim, felsefe ve ilahiyat alanına giren konularda önemli bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.

  • 2. Hamur

Big Bang ve Tanrı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.