150,00 TL
106,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
43,50 TL
Beyaz Muhafız Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786055675837
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Mihail Afansyeviç Bulgakov
Mihail Afansyeviç Bulgakov
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Beyaz Muhafız Kısa Özet

    Her şey bir gün sona erecek: çekilen çileler, yaşanan acılar, kan, açlık ve ölümcül hastalıklar. Kılıç da bir gün bu dünyadan yok olup gidecek fakat varlığımızın ve eylemlerimizin gölgesi yeryüzünden silindikten sonra bile yıldızlar aynen kalacak. Bunu bilmeyen tek bir insan bile yoktur. O halde, neden gözlerimizi o yıldızlara çevirmiyoruz? Neden?

    1918 ile 1923 yılları arasında Ukrayna’da patlak veren iç savaş 15 milyon Rus’un hayatına mal olur. Mihail Bulgakov’un yarı otobiyografik ilk romanı Beyaz Muhafız, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yaşayan ve kendilerini bu kaotik iç savaşın ortasında bulan Turbin ailesinin hikâyesini anlatır.

    Bulgakov, Turbinlerin yaşadığı kişisel kayıp ve etraflarını çevreleyen sosyal karmaşa ekseninde devrimin ve sosyal, ahlâki, siyasi yaşamda ortaya çıkan belirsizliklerin meydana getirdiği varoluşsal krizlerin harikulade bir portresini ortaya koyar. Yüzyılın başında Rusya’daki hayatı paramparça etmiş acımasızlıkla okuyucuyu yüzleştirirken, bir yandan da yok olma tehdidiyle karşı karşıya kalan Turbinlerin insanlıklarını korumak için kullandıkları sıradışı yöntemleri de gözler önüne serer. Ve bu epik dramın ufak bir bölümüne ışık tutarken, hayatta var olan her şeyi Beyaz Muhafız’a başarıyla taşır: umut, aşk, korku ve ölüm.

  • 2. Hamur

Beyaz Muhafız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.