sadsad x
asdasd

Beyaz Fil ve Kısa Hikayeler

Cem Yayınevi - Kampanya

Mark Twain

24,00 TL
14,40 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
9,60 TL
Beyaz Fil ve Kısa Hikayeler Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786057995155
Kapak: Ciltsiz
Mark Twain
Mark Twain
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Beyaz Fil ve Kısa Hikayeler Kısa Özet

    Filin kayboluşundan iki hafta sonra Şef`in tavsiyesiyle ödülü yetmiş beş bin dolara çıkardım. Bu hayli azametli bir rakamdı. Fakat, hükümetim nezdindeki itibarımı kaybetmektense servetimin tamamını feda etmeye razıydım. Dedektiflere karşı bir nevi düşmanlığın hissedildiği şu anlarda gazeteler saldırıya geçerek kendilerini en can yakıcı hicivleriyle hırpalamaya başladılar. Bu durum, gezici kumpanya oyuncularına bir fikir verdi. Yarattıkları numaralarda dedektif kıyafetine bürünerek, alınabilecek en komik tavırlarla sahnede fil avlamaya başladılar. Karikatüristler, arkalarındaki fil usulca ceplerindeki elmaları aşırırken dürbünle memleketin her yanını gözleyen memurlar çizdiler.

    Asıl adı Samuel Langhorne Clemens olan Mark Twain (1835-1910) Amerikan edebiyatının en tanınmış mizah yazarlarından biridir. Çocukluk döneminde çalıştığı gazeteler ve sonrasında, Mississippi`deki yük gemilerindeki izlenimleri, güneyin sesi ve kültürünü harmanladığı mizah duygusu güçlü eserlerinde ağır basar.

    Adını Beyaz Fil hikayesinden alan bu derlemede yazarın Cecil Rhodes ile Köpek Balığı, Milyon Sterlinlik Banknot, Geç Kalan Pasaport, Eskimo Kızın Aşkı ve Bir Yargılama isimli hikayelerine de yer veriyoruz.

Beyaz Fil ve Kısa Hikayeler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.