sadsad x
asdasd
75,00 TL
50,25 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
24,75 TL
Benim Adım Mekke Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 179
ISBN: 9786257274524
Kapak: Ciltsiz
Hamit Yolcu
Hamit Yolcu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Benim Adım Mekke Kısa Özet

    Günümüz çocukları için pedagogların dile getirdiği şöyle bir tespit vardır: *Bizler çocuklarımızla hayatımızı değil, konforumuzu paylaşıyoruz.* Çocuklarımız hayatın farklı gerçekleriyle yüzleşerek büyümüyorlar. Aynı kırılma ve yanılgıyı bizler, çocuklarımıza İslâm’ı ve onun en güzel temsilcisi Peygamber Efendimizi (sas) tanıtırken de yaşıyoruz. Maalesef onun hayatının her alanını değil, belli kısımlarını -sınırlı bir düzeyde- aktarıyoruz.
    Orijinal çizimlerle desteklenen bu mütevazi çalışma, çocuk siyer edebiyatında eksik kaldığını düşündüğümüz bir alana katkı amacıyla hazırlanmıştır. Eser, Hz. Peygamber’in (sas) mücadele dolu hayatının önemli bir kısmını teşkil eden savaşlarını konu edinmiştir. Elbette ilk olarak akla şu soru gelmesi son derece doğaldır: *Çocuk kitabında savaşların anlatılmasının anlamı nedir?* Bu soruya Peygamberimizin (sas) Ehl-i Beyt’inden Hz. Hüseyin’in oğlu İmam Zeynelabîdin şöyle cevap vermektedir: *Biz çocuklarımıza Kur’ân’dan bir sûre öğretir gibi Allah Resûlü`nün savaşlarını öğretirdik.*
    İşte elinizdeki mütevazi çalışma, İmam Zeynelabîdin’in işaret buyurduğu bu önemli hususun kâğıda ve çizeme aktarılmış hâlidir.

Benim Adım Mekke Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.