sadsad x
asdasd
39,98 TL
25,59 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
14,39 TL
Ben Neden Varım? Hakkında Bilgiler
Türü: Bilimsel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786052997307
Kapak: Ciltsiz
Richard David Precht
Richard David Precht
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ben Neden Varım? Kısa Özet

  Richard David Precht, oğlu Oskar’la hayatı keşfediyor

  İnsanlar her zaman asıl filozofların çocuklar olduğunu söyler. Önüne geçilemez bir merakları vardır ve sorularıyla çoğu zaman yetişkinleri hayrete düşürürler. Peki büyükler çocuklara dünyayı nasıl anlatmalı? Filozof ve yazar Richard David Precht, oğlu Oskar’la birlikte yaz tatili boyunca Berlin’i geziyor, hayvanat bahçesine, televizyon kulesine, doğa ve tarih müzelerine gidiyor ve oğluyla birçok soruya cevap bulmaya çalışıyor. *Ben gerçekte kimim?*, *İnsanlar hayvanları yiyebilir mi?* ya da *İnsanlar neden endişeli?* gibi sorulardan *iyilik*, *adalet*, *mutluluk* gibi kavramlara kadar insana dair tanıdık ama ilgi çekici sorulara kafa yoruyor. Precht eğlenceli bir tutumla ve çok sayıda ilginç öyküyle oğluna dünyayı tanıtıyor.

  Ben Kimim - Öyleyse Kaç Kişiyim, Aşk ve Egoist Olmama Sanatı kitaplarının yazarından küçük büyük her okuyucuya hitap eden bu felsefe kitabı kaç yaşında olursanız olun size dünyaya dair yeni bir şeyler katacak.

  Çocuklarınız size hayatın nereden geldiğini, insanların neden endişelenip üzüldüğünü ya da bir yarasa olmanın nasıl bir duygu olduğunu sorduğunda onlara nasıl cevap vermelisiniz? Bir insanın adil olduğuna nasıl karar verebiliriz? Neden insanlar aynada kendilerini fark edebiliyorlar da çoğu hayvan fark edemiyor? Aksi ve sevimsiz teyzemiz Bertha’yı öldürme hakkımız var mı?

  Baba oğulun, büyük felsefi sorulara yeni cevaplar bulma yolculuğu size de ilham verecek.

  *Hayatı sorgulayan küçük çocuklar ve çocuk saflığına geri dönmek isteyen yetişkinler için bulunmaz bir hazine.*

  - Livres Hebdo

  *Sekiz yaş ve üzeri her filozof için okunması gereken bir eser.*

  - Brigitt

Ben Neden Varım? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.