sadsad x
asdasd
16,67
13,67
%18 indirim
Ben Kara Fatma Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihsel Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 261
ISBN: 9876543210982
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Dağıstanlı
Mehmet Dağıstanlı
Devamı
Kampanya

Ben Kara Fatma Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ben Kara Fatma Kısa Özet

  İngiliz desteğindeki Yunan Ordusu Osmanlıyı yok etmek, Türkleri Anadolu'dan sürmek için Ankara'ya kadar yaklaşmıştı. Her türlü askeri araç gereç, teknik donanıma sahiplerdi. Çok güçlüydüler. Yunan başkomutanı Trikopis her şeyi düşünmüştü; fakat bir şeyi hesap edememişti: Türk Milleti'nin direnişçi gücünü, azmini, fedakarlığını.. Trikopis'in hiç hesap edemediği, savaşın kaderini değiştirebilecek bir güç daha vardı: Türk kadınları..

  Cephelerde efsaneleşmiş Üsteğmen Kara Fatma, Yunan Ordusu'na her yerde kök söktürmüştü. Yunanlılar tarafından esir alındığında Trikopisin karşısına getirildi. Trikopis, karşısında ufak tefek Kara Fatma'yı görünce şaşırdı. Adını sordu. Kara Fatma olduğunu öğrenince, üç kez 'Kara Fatma sensin ha?' diye tekrarladı. Onlar, Kara Fatma'yı uzun boylu, iri yarı, güçlü kuvvetli biri olarak düşünüyorlardı.

  Kara Fatma'nın cevabı aslında Yunanlıların neden yenildiklerini çok iyi anlatmaktadır:

  - Siz Anadolu insanını, Türkleri daha tanıyamamışsınız Kumandan! Bizim için en kutsal varlıklarımız toprağımız, bayrağımız, namusumuzdur! Sizin askerleriniz bütün bu değerlerimize leke sürdü; bayrağımızı çiğnedi, namusumuzu lekeledi, vatanımızı ele geçirdi... İşte bu yüzden Anadolu'da daha benim gibi binlerce Kara Fatma var! Ama Kara Fatmaların en kuvvetlisi benim! Bu topraklarda sizleri yaşatmayacağız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.