175,00 TL
131,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
43,75 TL
Ben Buradayım Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 592
ISBN: 9786051858371
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Yıldız Ecevit
Yıldız Ecevit
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ben Buradayım Kısa Özet

   “İyi bir hayat hikâyesi yazmak, bir hayat yaşamak kadar zordur.”
  Oğuz Atay

  “Ben Buradayım…” edebiyat araştırmacısı Yıldız Ecevit’in Türk edebiyatının kült yazarlarından Oğuz Atay’ın biyografik ve kurmaca dünyasını kaleme aldığı eseridir. 
  Oğuz Atay’ın yaşamı ve edebiyat yolculuğu ilk kez kitaplaşırken, Yıldız Ecevit yazarın yapıtları ile yaşamının kesiştiği noktaları incelikle saptıyor. Atay’ın çocukluğu, ailesi, dostları, yazın arkadaşları, yazmakla geçen yıllar, başarı ve başarısızlıklar, hastalığı…. ve tüm esin ustaları! 
  “Ben Buradayım…”da, tamamlanamayan bir külliyatın ve yaratıcısının yaşam ve metin odaklı kritiğini okuyacaksınız.

  Bu metnin Oğuz Atay’ı, kuşkusuz onun yaşamda ve kurmaca dünyada bıraktığı izlerin derlenmesinden oluştu. Ama bu izlerin metindeki hiyerarşik konumlarını belirlerken yaptığım –bilinçli ya da bilinçsiz– seçimler ve yorumlar; onun bir özelliğini betimlerken, çoğu kez farkında olmadan kullandığım bir sözcüğün onay, anlayış, sevgi, belki de hayranlık yüklü içeriği ve her şeyden önce de metnin kurgusu, Atay’ın “Ben Buradayım...”daki dünyasında, benim ister istemez bıraktığım izlerdi. Bu kitabın Oğuz Atay’ı, benim kimliğimden süzülüp gelen bir Oğuz Atay: Benim Oğuz Atay’ım. Kim gerçeği katıksız aktardım diyebilir ki? 

 • 2. Hamur

Ben Buradayım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.