Belgelerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Tarihi Gerçekleri

Alfa Yayınları

Yeşim Örek

195,00 TL
146,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
48,75 TL
Belgelerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Tarihi Gerçekleri Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 270
ISBN: 9786051061696
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 18 adet satılmıştır.
Yeşim Örek
Yeşim Örek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Belgelerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Tarihi Gerçekleri Kısa Özet

  *Ne mutlu Kıbrıs Türk’üne ki ulusal davasını Dr. Küçük ve Osman Örek gibi liderlerin erdemli ellerinde şekillendirmiş ve bugünlere halkla birlikte gelinmiştir.*
  Rauf Denktaş KKTC İlk Cumhurbaşkanı-

  *1964-74 yılları arasında Kıbrıs Türk halkının mücadelesini örgütleyen Gepel Komite ve Kıbrıs Türk Yönetimi’nde aktif görevler yürüten Osman Örek, engin hukuk bilgisi, tarih bilinci ve siyasi birikimiyle topluma her an hizmet etmeye hazır, vatansever ve Atatürkçü seçkin bir şahsiyettir.*
  Ertuğrul Apakan Kıbrıs eski Büyükelçisi-

  Osman Örek, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında Türk Yönetimi’nin Dışişleri ve Savunma Bakanı’ydı. T.C. Dışişleri Bakanı Turan Güneş ile birlikte Cenevre Konferanslarına katıldı.

  Osman Örek’in hayat hikayesinde EOKA’ya karşı yapılan mücadele, 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kuruluş aşamaları, Cumhuriyet’in bakanlar kurulu toplantı tutanağı, 1963-66 arasında yaşanan karanlık yıllarda Birleşmiş Milletler temsilcileri ile yapılan toplantı tutanaklarını bulacaksınız.

  Bu kitap, Osman Örek’in kişisel arşivindeki belgelerin, kızı Yeşim Örek tarafından derlenmesiyle oluşturulmuş ve Kıbrıs tarihinin karanlıkta kalmış gerçeklerinin ortaya çıkması amacıyla tüm okurların dikkatine sunulmuştur.

 • 2. Hamur

Belgelerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Tarihi Gerçekleri Hakkında Yorumlar