155,00 TL
38,75 TL
%75 indirim
Kazancınız
:
116,25 TL
Bayan Dalloway Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 221
ISBN: 9786059317665
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 256 adet satılmıştır.
Virginia Woolf
Virginia Woolf
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bayan Dalloway Kısa Özet

  Bayan Dalloway, Virginia Woolf´un en ilgi çekici romanlarından biridir. Romanda, bir kadının bir gün boyunca yaşadıklarını, düşündüklerini zaman zaman geriye dönüş yöntemiyle anlatır.

  Kitap, 1925 yılında tamamlanmasına rağmen yayınlanmadan önce Virginia Woolf tarafından üç kez tekrar yazılmıştır. Kitabın ana karakterleri roman boyunca asla birbirleriyle karşılaşmamış olan Septimus Warren Smith ile Clarissa Dalloway´dir.

  Yazar, kitapta zaman kavramını sürekli önce tutttuğundan başlangıçta kitaba "Saatler" ismini vermek istese de daha sonra "Mrs. Dalloway" isminde karar kılmıştır.

  Roman, Clarissa Dalloway´in akşam evde vereceği parti için çiçek almak üzere dışarı çıkması ile başlar. Roman, Mrs. Dalloway´in zihninde geçmiş - günümüz arasında gel-gitlerle sürmektedir. Metin boyunca Septimus ile hiç karşılaşmayan Clarissa arasında bir bağ kurulur. Akşam parti de ise Septimus´un ölüm haberini alan Clarissa kendini Septimus´un yerine koymaktadır. Clarissa, parlement üyesi olan Richard ile evlidir, fakat mutsuzdur. Çünkü Clarissa erkeklerden fazla kadınlara ilgi duymaktadır. Zaten romanda Sally ile öpüşmelerini hayatındaki en mutlu an olarak nitelendirmiştir. Clarissa, roman boyunca kafasında ölüm ile ilgili düşünceler vardır.

  Yazar romanında savaşçı, toplumu ve ince bir şekilde de yönetim sistemini eleştirmektedir.

 • 2. Hamur

Bayan Dalloway Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.