sadsad x
asdasd

Baştan Çıkaran Mektuplar

Dedalus Kitap

Hilda Hilst

40,00 TL
Baştan Çıkaran Mektuplar Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 124
ISBN: 9786057639653
Kapak: Ciltsiz
Hilda Hilst
Hilda Hilst
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Baştan Çıkaran Mektuplar Kısa Özet

  Adam sabahın çok erken saatlerinde bir mango ağacına kendini astı. Göğsüne yapıştırılmış bir mesajda şöyle diyordu: mango yuvarlak değil, papaya da yuvarlak değil, jak meyvesi daha beteri. üstelik sen bir aptalsın Jandira. Güle güle.

  Gerek konusu gerek üslubu bakımından oldukça sert bir kitap olan Baştan Çıkaran Mektuplar birbirine bağlı üç bölümden oluşur. Her bölümde, geçmişte yaşanan ensest ilişkinin yıllar sonraki yansıması karşımıza çıkarken, savrulan hayatlar, fanteziler ve geçmişin yükü de yazılan mektuplarla birlikte bu yansımaya hizmet eder. Ne var ki geçmiş gözyaşlarıyla değil, şehvetle doludur.

  Hilda Hilst hiçbir otosansüre takılmadan çıkar yola. Geçmişle şimdiyi iç içe sokup karıştırırken biçimi de buna endeksli olarak bozup düzeltir ve imlayı yok sayar. Karakterler de en az yazar kadar sınırsızdır, hazzı her şeyin ötesinde tutarak hareket ederler. Bu döngü özgürleştirici olduğu kadar korkutucudur da.

  Hilst, Edepsiz Madam T’den sonra yayınladığımız bu ikinci kitabında okurlarını yeni, kışkırtıcı ve bir o kadar da rahatsız edici bir edebiyata davet ediyor. Yine!

Baştan Çıkaran Mektuplar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.