sadsad x
asdasd

Başımın Tacı Kerkük

Ötüken Neşriyat
17,00 TL
11,90 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
5,10 TL
Başımın Tacı Kerkük Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 103
ISBN: 9786051552019
Kapak: Ciltsiz
Suphi Saatçi
Suphi Saatçi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Başımın Tacı Kerkük Kısa Özet

  *Kerkük, Suphi Saatçi’nin doğup büyüdüğü, üniversite yıllarına gelinceye kadar yatıp kalktığı, en yakınlarını toprağına uzattığı bir mübarek, bir güzel, bir melül-mahzun Türk şehri! Kerkük şimdi, Yahya Kemal’in ifadesiyle *Mahzun sınırlarımızın* dışında, Irak topraklarında kalan kolsuz kanatsız bir şehir. Horasan’dan yola çıkan Oğuz Türkleri, Anadolu topraklarından önce Kerkük’ü fethetmişlerdi.

  Soyumuz-sopumuz, Anadolu’dan önce, Kerkük’te yaşamaya başlamışlardı. Şimdi Suphi Saatçi'nin Başımın Tacı Kerkük isimli şiir kitabı, bir bakıma, bir isyan çığlığı olarak karşımıza çıkıyor. Şair; iki buçuk milyonun üzerinde mağdur ve makhûr Irak Türkünün büyük acılarını ortaya koyan şiirler yazmıştır. Yaşanan büyük acıları, anlaşılır, güzel bir Türkçe ile şiirleştirmiştir. Bu çok mu önemli mi diyeceksiniz? Elbette çok önemli. Edebiyatımızın her dalında eser veren kalemler milletimizin çeşitli acılarına elbette kayıtsız kalamazlar. Kalmamalıdırlar.

  Suphi Saatçi, milletimizin Irak'ta maruz kaldığı büyük vahşeti, şiirlerine aksettiren, milletimize sahip çıkan, haksızlık karşısında susmayan asil bir kalem. Başımın Tacı Kerkük şiir kitabını bütün Türkçe ve edebiyat öğretmenlerimiz, çocuklarımıza okutmalıdırlar. Her Türk aydını, Suphi Saatçi gibi Kerkük'ü başının tacı bilmeli...*

  - Yavuz Bülent Bâkiler

Başımın Tacı Kerkük Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.