Balıkesir’in Kuva-yı Milliye Kahramanlarından Zarbalı Hulusi Bey

Post Yayınevi

Nahide Şimşir

220,00 TL
147,40 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
72,60 TL
Balıkesir’in Kuva-yı Milliye Kahramanlarından Zarbalı Hulusi Bey Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 191
ISBN: 9786258143041
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Nahide Şimşir
Nahide Şimşir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Balıkesir’in Kuva-yı Milliye Kahramanlarından Zarbalı Hulusi Bey Kısa Özet

  Elinizdeki kitap bağımsızlık savaşımızın 100. yıl dönümünde bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına katkı sağlayanlara bir minnet duygusu ile hazırlanmıştır. Çanakkale Cephesine yakınlığı dolayısıyla Birinci Dünya Savaşından itibaren İstiklâl Harbi bitimine kadar Balıkesir halkı sürece büyük katkılar sağlamışlardır.

  İzmir’in işgalinden sonra Balıkesir her yönüyle bir sembol şehir haline gelmiş, Türk millî direnişinin ve bağımsızlık mücadelesinin kalesi olmuştur. Balıkesir beş kongre düzenleyerek Batı Anadolu’daki Türk Millî Mücâdelesini örgütlemiş ve muhtelif cephelerde göğüs göğüse savaşlar vererek Yunan ilerleyişine karşı destansı bir direniş göstermiştir.

  Balıkesir; Kazım Özalp, Hacim Muhiddin Çarıklı, Mehmed Vehbi Bolak, Kemal Balıkesirli, Hasan Basri Çantay, A. Hulusi Zarbalı, Köprülü Hamdi Bey, Vasıf Çınar, Mustafa Necati Bey, İbrahim Ethem Bey, Abdülgafur Iştın, Keçecizade Mehmed Emin Bey, Yırcalızâde Şükrü Bey başta olmak üzere pek çok bağımsızlık kahramanının tarih sahnesine çıktığı bir şehir olma şerefine nail olmuştur.  Bu kahramanların her birine ait ayrı ayrı eserler yazarak, gençlerimize rol model oluşturmak gerekmektedir.

  İşte elinizdeki eser bu düşünce ile, bütün bu süreci Zarbalı Hulusi Bey’in arşivlerde, kütüphanelerde, sözlü tarih çalışmaları ile izini sürerek hazırlanmıştır. Zarbalı Hulusi Bey’in hayatı, Balıkesir Müdafaa-i Millîye Cemiyeti’nden başlayıp Kuvâ-yı Milliye, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki iktisadî faaliyetlerine kadar devrin askerî, siyasî, iktisadî ve sosyal bütünlüğü içinde verilmeye çalışılmıştır.

 • 2. Hamur

Balıkesir’in Kuva-yı Milliye Kahramanlarından Zarbalı Hulusi Bey Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.