sadsad x
asdasd
Hatice Kübra Tongar Alışveriş Listeme Ekle
- En iyilerden - , Bir anne olarak çocuğumu bu kitaptan aldığım bilgiler sayesinde daha iyi bir şekilde büyütücem.
5/ 5
- - , Ne diyebilirim ki her şeyiyle bana yardımcı oldu.
5/ 5
- Zana yıldırım - , mükemmel bi kitap çok iyi taknikler vede herkesi okumaya cezbeden fiyatlar bkm
4/ 5
- - , Annelerin çocukları için okunmasi gereken bir kitap.
3/ 5
44.25
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 176
ISBN 9789752477117
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
24,07 TL %46
bkmkitap.com
Fiyatı
13,00 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Bağırmayan Anneler Kısa Özet

  Anneniz Size Bağırıp Döver Miydi?

  Benim küçüklüğümde çocukları dövmek, hakaret etmek, bağırmak ‘normal’ kabul edilen bir ebeveynlik davranışıydı. Aileler çocuklarına bu davranışlarda bulunduklarında, şimdinin annelerinin yaşadığı pişmanlık, vicdan azabı ya da hatayı telafi etmek gibi duygular yaşamazlardı. Çünkü o dönem ‘kızını dövmeyen dizini döver’, ‘dayak cennetten çıkmadır’ dönemiydi. Öyle öğrenmişlerdi. Çocuk hata yaptığında ceza verilmeliydi, hatta ceza ne kadar büyük olursa o kadar iyiydi. Mesela çocuğu dövmek demek, ‘bak bu davranışın çok yanlış, o kadar ki seni dövüyorum, canını yakıyorum ki bir daha yapmayasın’ demekti.

  İşin ironik kısmı, geçmişe dönüp baktığımızda annelerin ya da babaların bizleri dövdüğü, bağırıp çağırdığı, aşağılanmış hissettirdiği anları gözlerimiz dolarak hatırlıyor olmamıza rağmen, neden yaptıklarını yani vermek istedikleri dersi hatırlamıyor olmamız. Eminim sizler de belli şeyler hissediyorsunuzdur: Ebeveynin vermek istediği ders unutuldu gitti. Geriye sadece yenilen dayakların ve işitilen azarların soğuk anıları kaldı.

  İşte bu kitap tam da bunun için yazıldı. Evlatlarımız yıllar sonra geriye dönüp baktıklarında yanaklarına atılmış bir tokadın soğukluğundan çok, yüreklerine dokunan bir annenin sıcaklığını hissetsinler diye…

  O zaman gelin hep birlikte; Niyet Ettik Niyet Eyledik Bağırmayan Anneliğe…

Bağırmayan Anneler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.