sadsad x
asdasd
70,00 TL
42,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
28,00 TL
Babürlüler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786057635754
Kapak: Ciltsiz
Micheal H. Fisher
Micheal H. Fisher
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Babürlüler Kısa Özet

  Hindistan’da Üç Asır Hüküm Süren
  Bir Türk İmparatorluğu: Bâbürlüler…
  atası emir timur'un 14. yüzyılın sonunda gerçekleştirdiği delhi fethi, bâbür şah'ın hint topraklarını kendisine bırakılmış bir miras olarak görmesini sağladı. Azim, sebat ve kararlılıkla hareket eden Bâbür ve oğulları, 1526’da kurulan devleti adım adım genişlettiler. Zirve yıllarında Avrupa kıtasının yaklaşık üçte biri büyüklüğüne ulaşan Türk-Moğol kökenli bu imparatorluk, dönemin Avrupa nüfusunun yaklaşık iki katı bir nüfusa ve Hindistan topraklarının büyük bir bölümüne hâkim olmayı başardı.
  Michael H. Fisher’ın elinizdeki kitabı, 16. yüzyılda Hindistan’da hâkimiyet kuran Bâbürlüler hakkında uzun zamandır beklenen bir çalışma ve bu alanda Türkçeye kazandırılan bir ilk eser olmasıyla büyük önem arz ediyor.
  Tarihî olayları zengin ve kapsamlı bir bağlama oturtan tarihçi Fisher, bir taraftan Bâbürlüler dönemi Hindistan siyaseti ve kültürünün ayrıntılı bir incelemesini sunarken öte yandan hanedan kadınları, dinî gruplar ve taşra memurları gibi pek incelenmemiş konulara dikkatleri çekiyor. Dönemin dil, şiir, sanat ve mimari arka planı da kitapta kendine geniş bir yer buluyor. Bâbürlülerden bugüne kalan maddi ve kültürel miras, Asya ve İslam dünyasındaki imparatorluk süreçlerinin doğasını anlamamıza ve Asyalılar ile Hıristiyan Avrupa’nın sömürgeci güçleri arasındaki ilişkiler hakkında etraflıca fikir sahibi olmamıza imkân sağlıyor.
  Bâbürlüler keşfedilmeyi bekleyen bir Türk İmparatorluğu’nu ve Güney Asya tarihini yakından tanımak isteyen okurlar için çarpıcı bilgiler içeren ve kolay okunur bir başucu kitabı…

Babürlüler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.