sadsad x
asdasd

Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri

İmge Kitabevi Yayınları
33,00 TL
26,73 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
6,27 TL
Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 551
ISBN: 9789755337067
Kapak: Ciltsiz
Osman Tunaboylu
Osman Tunaboylu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri Kısa Özet

  Babama Anlattığım Bankacılık ve Bürokrasi Hikâyeleri, aslında üst düzey bir bürokratın zorluklarla geçen hayatını anlattığı için bir anı kitabı olarak okunabilir. Fakat bu anı kitabını, 1950'li yıllardan bu yana Türkiye'nin bankacılık ve finans tarihi olarak okumak da mümkün.

  Bu uzun zaman dilimi içinde, ithal ikameci dönemden serbest piyasa ekonomisine kadar bütün evreler, bütün ekonomi ve maliye politikaları, hatta çıkarılan yasalar, yapılan uygulamalar, yolsuzluklar, 24 Ocak Kararları, serbest faiz, mali sistemde deprem ve "Banker faciası", 1994 Krizi ve izleyen yıllarda bankacılığımızın hali, Kasım 2000 ve Şubat 2001 krizleri, Kemal Derviş olayı, bankalar reformu, kısacası ekonominin dünyaya açılma süreci içinde yaşanan bütün bocalamalar; titiz, ayrıntıcı, Cumhuriyet ilkelerine bağlı ve "Mülkiye terbiyesi"yle yetişmiş bir üst düzey bürokratın kaleminden keskin ve eleştirel bir bakış açısıyla çözümleniyor.

  Bu aynı zamanda bir edebiyat kitabı. Osman Bey hoşsohbet bir insan; kitabında pek çok fıkra, anekdot, sohbet, gerçek bir insanın hayata ve ülkeye dair bütün kaygıları, umutları ve sevinçleri yer alıyor.

  Peki Osman Tunaboylu bütün bunları kime anlatıyor? Babasına...Evet, yıllar önce hayata veda eden babasıyla konuşuyor, meslek hayatını ona anlatıyor; babasının sorularını yanıtlıyor, onunla dertleşiyor, bazen ondan azar işitiyor...

  Babama Anlattığım Bankacılık ve Bürokrasi Hikâyeleri, hem tarih, hem edebiyat hem de geçmişe bakarak geleceğe ışık tutan bir kitap. En önemlisi, bu kitapta anlatılan, bizim hikâyemiz.

Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.