sadsad x
asdasd

Baba Segi ve Dört Eşin Gizli Yaşamı

Feniks Yayınları

Lola Shoneyin

28,00 TL
19,60 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
8,40 TL
Baba Segi ve Dört Eşin Gizli Yaşamı Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 259
ISBN: 9786054726295
Kapak: Ciltsiz
Lola Shoneyin
Lola Shoneyin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Baba Segi ve Dört Eşin Gizli Yaşamı Kısa Özet

  Geçmişindeki sırlardan kurtulmak isteyen üniversite mezunu genç kadın Bolanle, kendisini hiçbir şey sormadan olduğu gibi kabul eden cahil tüccar Baba Segi ile evlenmeyi kabul eder. O artık pahalı giysilerin, bol yiyeceğin, cömert aylık ödeneklerin olduğu büyük bir aileye en genç ve en eğitimli dördüncü eş olarak dâhil olmuştur. Eşlerden Iya Femi paraya tutkuyla bağlı, huysuz ve bencil bir kadındır; Iya Tope ise yumuşak başlı ve iyi niyetlidir, ama diğer eşlerin teröründen sinmiş bir haldedir; ilk eş olan Iya Segi ise acımasızdır ve ölümcül sonuçlara meydan verecek hırslara sahiptir.

  Genç, güzel ve eğitimli Bolanle kısa sürede Baba Segi`nin gözdesi olur. Onun varlığını diğer eşler bir tehdit olarak algılamakta ve güzel rakiplerinden kurtulmak için entrikalar düzenlemektedirler. Ama herkesin hayatı sırlarla doludur ve bunlar, Bolanle`ın bilmeden de olsa ortaya çıkaracağı güne kadar eşlerin sessiz ortaklığı ile gömülü durmaktadır. Aile içi günlük çekişmeler ve hırslar herkesi adım adım bir trajediye doğru sürüklemektedir.

  Nijerya`da ve hatta Afrika`nın pek çok yerinde kadının aile içindeki yerine, geleneklere ve günlük hayata dair ipuçları veren roman aynı zamanda binlerce kilometre uzakta da olsa kadının toplum içinde yaşadığı zorlukların nasıl da aynı olduğunu gösteriyor.
  (Tanıtım Bülteninden)

Baba Segi ve Dört Eşin Gizli Yaşamı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.