sadsad x
asdasd

AYT Çok Satanlar

Sıralama seçin
Toplam 83 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 83 ürün görüntüleniyor.

TYT AYT Kitap Çeşitleri Nelerdir?

TYT ve AYT kitap çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

 • TYT AYT Konu Kitabı: Üniversite sınavına hazırlanan ve başarılı olmak isteyen öğrenciler, ilk olarak konulara hakim olmalıdır. Konuları yeterince bilmek ve eksiklerini kapatmak isteyen adaylar için konu kitapları yayımlanmaktadır. Tüm dersler TYT ve tüm dersler AYT kaynaklarının yanı sıra, branş konu anlatımlı kitapları da bulunmaktadır.
 • TYT AYT Soru Kitabı: TYT ve AYT konularını tamamlayan, sorularla beraber pekiştirmek isteyen öğrenciler için soru bankaları satışa sunulmaktadır. Soru bankası kitapları müfredata uyumlu, okula yardımcı nitelikte hazırlanmaktadır. ÖSYM sınavlarına uyum sağlayan soru çeşitleri, yeni nesil sınavlarda başarılı olmaya yardımcı olmaktadır. Günlük soru çözümünü yaparak sınava hazırlık süreci tamamlanmaktadır.
 • TYT AYT Denemeleri: Konuları tamamlayıp yeterli soru çözdükten sonra sınav provası yapmak için deneme çözülmesi gerekmektedir. Deneme kitapları sayesinde süre tutarak sınava hazırlık yapılabildiği gibi sınavdan önce eksik olunan konular da görülmektedir. Eksikler anında tespit edilebilmekte ve ardından bu konuları çalışarak sınava hazırlanılmaktadır.
 • TYT AYT El Kitapları: TYT AYT el kitapları, öğrencilerin soru çözerken elinin altında bulunması gereken, her an konu ihtiyacını karşılamaya hazır olan ve kısa özet bilgilerden oluşan kaynaklardır. Özet bilgilere sahip olan kaynaklar sayesinde konular her an tekrar edilebilmektedir.

TYT AYT Sınavlarına Nasıl Çalışılmalıdır?

TYT ve AYT üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin girdikleri test sınavlardır. Adaylar, sınav öncesinde hazırlık yaparak konularını tamamlamalı ve sınava hazır bir şekilde girmelidir. YKS’de Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve felsefe derslerinden sorular sorulmaktadır. Soruların adeti farklılık göstermekle beraber öğrencilerin alanlarına dair yeterliliklerini ölçmekte ve bilgilerini test etmektedir. Sınavlara hazırlanırken çalışma metotları incelenerek yeterli verim alınabilmektedir. Sınavlardan verim alabilmek için yapılması gerekenler aşağıda sıralanmıştır:

 • TYT AYT test kitapları kullanılırken süre tutulmalı, test verimini artırmak için zamana göre verimlilik ölçümü yapılmalıdır.
 • Konu çalışırken not alınmalı, akılda kalması için kısa kısa notlar tutulmalıdır.
 • Uyku düzeni korunmalı ve sınavdan önce iyi uyunmalıdır.
 • Odaklanmayı artırmak için elektronik eşyalardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
 • Öğrenciler kendi eksiklerine uygun bir şekilde ders çalışma programı hazırlayarak eksiklerini tamamlamalıdır.
 • Ders çalışılan ortam düzenli tutulmalı, dikkat dağıtacak nesneler uzakta konumlandırılmalıdır.
 • Mola vererek aralıklı çalışabilmekte ve çalışma zamanını verimli hale getirilebilmektedir.
 • Kişi kendini motive edecek alışkanlıklara devam etmeli ve çalışma temposunda kendinize zaman ayırmalıdır.

TYT AYT Matematik ve Geometri Kitap Önerileri Nelerdir?

TYT’de çıkan mantığa ve muhakemeye dayalı soruları çözmek için yeni nesil TYT kaynakları kullanılmalıdır. Yeni nesil ÖSYM uyumlu TYT kaynakları, yorumlama ve muhakeme yeteneğine ihtiyaç duyulan sorulardan oluşmaktadır. Matematik soruları TYT’de 40 ve AYT’de 40 adet bulunmaktadır. Özgün soru tiplerine sahip geometri ve TYT AYT matematik kitap önerileri kaynaklarını incelenmelidir. TYT,  AYT matematik ve geometri kitap önerileri aşağıda listelenmiştir.

 • Üniversiteye Hazırlık Matematik Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları: Genel matematik kaynaklarının yanı sıra çok fazla soru sorulan önemli konulara ait fasiküllü kaynaklar da bulunmaktadır. İlk oturumda adayların karşısına çıkan problem soruları için hazırlanmış kaynak, her seviyede sorular sorarak öğrencilerin bilgisini ölçmektedir.
 • Karekök Matematik Sıfır: 454 sayfadan oluşan TYT matematik konu anlatımlı kaynak, sıfırdan başlayarak matematik seviyesini üst seviyeye kadar çıkarmaktadır. Konu özetleri ve örnek sorularının yanı sıra çıkmış sorular ve ünite sonu testleri de bulunmaktadır.
 • Fonksiyonlar Apotemi Yayınları: TYT ve AYT’nin ortak konularından olan fonksiyonlar, yayınevi tarafından zorlu sorularıyla adaylara sunulmaktadır.
 • TYT AYT Geometri Branş Denemeleri Bilgi Sarmal Yayınları: TYT ve AYT sınavlarında çıkan geometri sorularını çözmek için branş denemeleri kullanılmaktadır. Süre tutarak geometri sorularını çözme hızı belirlemeli ve gerekiyorsa yeni bir çalışma planı çıkarılmalıdır.
 • Analitik Geometri Apotemi Yayınları: Hem AYT hem de TYT’de çıkan analitik geometri konusundan, konu özetinden, çözümlü sorulardan oluşan fasikül; zorlu sorularıyla öğrencilere sınav öncesinde prova yaptırmaktadır.
 • 2021 TYT AYT Geometri Soru Bankası Benim Hocam Yayınları: Video çözümlü konu anlatıma sahip olan kitap, 240 sayfadan oluşmaktadır. Konuları en baştan öğrenmek isteyen adaylar için hazırlanmaktadır.
 • TYT AYT Geometri Soru Bankası Bilgi Sarmal Yayınları: Kazanım değerlendirme testleri, tam hücreleme sistemi, zorlu soru tipleri, kolaydan zora doğru ilerleyen soruları ile her seviyeden öğrenciye hitap etmektedir.
 • 2019 A Serisi Matematik Soru Bankası Temel Düzey: 384 sayfadan oluşan temel düzeydeki matematik soru kitabı, matematik dersine çalışmaya yeni başlayan öğrenciler için sunulan alternatiflerdendir. Kaynak, yeni öğretim sistemine uygun sorulara sahiptir.
 • TYT-AYT Geometri El Kitabı, Limit Yayınları: 400 sayfadan oluşan el kitabı, içerisinde yer alan pratik sorularıyla okula ve sınavlara yardımcı olmaktadır. Soru çözerken el kitabından yararlanarak temel soru tiplerini çözmeyi kolaylaştırmaktadır.

 

TYT AYT Türkçe Kitap Önerileri Nelerdir?

Türkçe derslerinde başarı elde etmek ve bilmediği konuları öğrenerek sözel yetkinliklerini geliştirmek isteyenler için kitap önerileri bulunmaktadır. Paragraf ve dil bilgisi olmak üzere hem ilk oturumda hem de ikinci oturumda sorulan pek çok soru tipi kitaplarda yer almaktadır. Türkçe dersi için TYT AYT kitapları öneri arayanlar için listede yer alan kitaplar değerlendirilebilmektedir.

TYT AYT Fen Bilimleri Kitap Önerileri Nelerdir?

TYT ve AYT’de ilk oturumda sayısal, sözel ve eşit ağırlık öğrencilerinin; ikinci oturumda ise sayısal öğrencilerinin cevaplaması gereken fen soruları bulunmaktadır. Fizik, kimya ve biyoloji kaynaklarını inceleyerek her iki oturumda da sayısal yetkinlikler artırılmaktadır. Fen bilimleri kitap önerileri aşağıda listelenmiştir.

 • Üniversite Sınavlarına Hazırlık Kimya DAF Ders Anlatım Föyleri 2. Kitap 1-28 Eis Yayınları: Kimya dersi için hazırlanan konu anlatımı föyler, ÖSYM’nin sınavlarında başarı elde etmek amacıyla hazırlanmaktadır. Kaynak içerisinde 28 adet föy bulunmaktadır.
 • TYT AYT Biyoloji El Kitabı: Biyoloji dersini tekrar etmek ve soru çözmek için 376 sayfadan oluşmaktadır. Cep kitabını edinen öğrencilerin biyoloji dersinde başarı oranı artmaktadır.
 • Biyoloji Sistemler Apotemi Yayınları: Biyoloji AYT’de çıkan ve öğrencileri zorlayan konuları anlamak ve adım adım ilerlemek için bu kaynak kullanılmaktadır. Adımlama tekniğiyle hazırlanan kitap, özgün soru tiplerinden oluşmaktadır.
 • TYT AYT Kimya El Kitabı: 400 sayfadan oluşan el kitabı, her an kimya konularını tekrar edilmesine olanak tanımaktadır. Konuları tekrar ederek test sınavlarında başarı elde edilmektedir.
 • TYT AYT Fizik El Kitabı: 400 sayfadan oluşan okula yardımcı konu özetini edinerek fizik alanındaki eksiklerin giderilmesi mümkündür. TYT AYT fizik kitap önerileri sayesinde fizik sorularını daha kolay ve hızlı çözmek mümkünüdür.
 • TYT AYT Fizik Sıfır Karekök Yayınları: Fizik dersinde başarısız olduğunu düşünen öğrenciler için sıfırdan başlayarak üst seviyeye kadar ilerleyen bir kaynaktır. Fizik dersine sıfırdan başlayarak lise temelini geliştirmeye yardımcı olmaktadır.
 • YKS TYT AYT Tümü Çözümlü Fizik Soru Kitabı: 480 sayfadan oluşan soru kitabı, %100 MEB uyumludur. Tümü çözümlü olan bu kaynağı kullanarak iki oturumda da başarı elde edilmektedir.
 • TYT AYT Biyoloji Soru Bankası Bilgi Sarmal Yayınları: ÖSYM tipi sorulardan ve sarmal testlerden oluşan kaynak, kazanımların artmasına yardımcı olmaktadır. Yeni nesil testleriyle Biyoloji derslerinde başarılı olmayı sağlamaktadır.
 • TYT-AYT Biyoloji Avantaj Soru Bankası: 192 sayfadan oluşan kaynak, soru çeşitlerinden ve denemelerden oluşmaktadır. Yeni nesil biyoloji soruları sayısal öğrenciler için bir araya getirilmiştir.

 

TYT AYT Sosyal Bilimler Kitap Önerileri Nelerdir?

Sosyal Bilimler alanında başarılı olmak isteyen öğrenciler özellikle eşit ağırlık veya sözel öğrencileri cep kitaplarını, konu kitaplarını ve soru bankalarını incelemelidir. Kaynaklar branşlara göre ayrılmaktadır. Coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü derslerinin ayrı ayrı kitaplaştırıldığı kaynaklarla sınav hazırlık sürecine başlanılmaktadır. TYT, AYT sosyal bilimler kitap önerileri aşağıda listelenmiştir.

 • TYT AYT Felsefe Soru Bankası: 288 sayfadan oluşan TYT AYT cep kitapları, adayların felsefe bilgilerini artırmasına yardımcı olur. Felsefe sorularını çözmek ve ilk oturumda başarılı olmak isteyen öğrenciler için önemli bir kaynaktır.
 • TYT-AYT Tarih Soru Bankası: Video çözümlü olan soru kitabı yeni nesil sorulara ve kazanım odaklı testlere sahiptir. Zorlu sorularıyla sınavdan önce tarih konularında son provanın yapmasını sağlamaktadır.
 • TYT - AYT Tarih Soru Bankası: 184 sayfadan oluşan Tarih soru bankası, karekod video çözümlerinden oluşmaktadır. Her iki oturumda tarih sorularını çözecek olan eşit ağırlık ve sözel öğrencileri için hazırlanmaktadır.
 • TYT AYT Tarih Soru Kitabı : 480 sayfadan oluşan soru bankası, yeni müfredata göre hazırlanmış yorumlama ve muhakeme sorularından oluşmaktadır. Hem bilgi hem de yorum soruları bulunan kitap, sınava uyumlu olarak hazırlanmıştır.
 • TYT AYT Coğrafya Yaprak Test: 80 sayfadan oluşan yaprak test, konu eksikleri tamamladıktan sonra eksik kalan kısımları görmede yardımcı olmaktadır.
 • TYT AYT Coğrafya Soru Bankası : 487 sayfadan oluşan coğrafya kitabı, her iki oturuma uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. İçerisinde kolaydan zora pek çok soru tipi bulunmaktadır. Harita bilgisi, harita yorumlama gibi temel bilgileri öğretici nitelikte sorulara yer vermektedir.
 • TYT-AYT Coğrafya Soru Bankası: 200 sayfadan oluşan kitap Fen Bilimleri yayınları tarafından yayımlanmaktadır. YKS hazırlık aşamasında olan eşit ağırlık ve sözel öğrencileri için geniş hacimli bir kitaptır.
 • TYT-AYT Coğrafya Tarama Föyleri Pano Yayınevi: 11 adet konu tarama föyünden oluşan kaynak, ödev fasikülleri ile derse olan ilgiyi artırıcı niteliktedir. Konuları öğrendikten sonra föyler yardımıyla tekrar ederek seviye ölçmeye imkan sağlamaktadır.
 • TYT-AYT Felsefe Soru Kitabı: 112 sayfalık felsefe kitabı, ilk ve ikinci oturumda felsefe soruları çözecek sözel öğrencileri için hazırlanmaktadır.
 • TYT AYT Felsefe Soru Bankası: Felsefe ve felsefe grubu sorularından oluşan mantık, muhakeme temelli soru bankası sözel öğrencilerine sınav öncesi yardımcısı olmaktadır.
 • TYT-AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Defterim: 120 sayfadan oluşan sınavlara hazırlık kitap, din kültürü dersine ait konulardan oluşmaktadır.

AYT Edebiyat Kitap Önerileri Nelerdir?

İkinci oturum alan Alan Yeterlilik Testinde başarılı olmak için konuları iyi bir şekilde bilmek gerekmektedir. Konu bilgisi arttıkça alanda daha yüksek net yapılabilmekte ve başarı oranı da artmaktadır. Edebiyat soruları içerisinde 11 ve 12. sınıf edebiyat konuları, yazar eser karşılaştırmaları ve paragraf soruları yer almaktadır. AYT edebiyat kitap önerileri aşağıda listelenmiştir.

 • AYT Edebiyatik: AYT edebiyat konularını içeren deneme kitabı, eşit ağırlık ve sözel öğrencilerinin sınav öncesinde konuları hızlı bir şekilde öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Sınavla birebir uyumlu olan kitapta özgün sorular ve karma deneme testleri yer almaktadır.
 • %100 AYT Edebiyat: 256 sayfadan oluşan kitap ÖSYM soru tiplerinden oluşan bir soru bankasıdır.
 • AYT Edebiyat Soru Hazinesi: 472 sayfadan oluşan soru bankası 9, 10, 11 ve 12.sınıf müfredatına uygundur. Zengin soru çeşitliliğine sahip olan kitap, zorlu sorularıyla öğrencileri denemektedir.

YKS DİL İngilizce Kitap Önerileri Nelerdir?

İkinci oturumda dil sınavına girecek olan öğrenciler için AYT İngilizce kitapları bulunmaktadır. Dil ile ilgili bölümlere yerleşmek isteyen adaylar, öncesinde yeterli dil sorusu çözmelidir. İngilizce paragraf ve çeviri sorularını çözerek dil becerisini geliştirmek ve sınavda çıkması muhtemel sorulara hazırlanmak mümkündür. Çıkmış soruları içeren kitapları çözmek öğrencilere kendilerini deneme imkan sağlamaktadır. YKS Dil İngilizce kitap önerileri aşağıda listelenmiştir.

TYT AYT Deneme Tavsiyeleri İçeriklerinde Neler Bulunur?

Sınavlara hazırlanırken deneme çözümü yapmak, sınav öncesi prova gibi hissedilmesine yardımcı olmaktadır. Bu durum, sınavdan önce karşılaşılabilecek olası senaryoları görmeyi sağlamaktadır. TYT AYT kamp kitapları, denemeler ve branş soru/konu kaynakları öğrencilerin kendi alanında daha fazla net yapmasına yardımcı olmaktadır. Sınavdan önce her ay, her hafta veya farklı bir sıklıkta deneme çözümü yaparak yanlış yapılan alanları görebilmekte, konu kitaplarıyla bilmeyen konular öğrenilmektedir. TYT AYT deneme kitap tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir:

TYT AYT kitap fiyatları adaylara çeşitli farklılıklarda sunulmaktadır. Adaylar için hazırlanan pek çok indirimli kitap bulunmaktadır. Sınava hazırlanan öğrencilerin kaynaklar hakkındaki yorumlarını inceleyerek tercih yapılabilmektedir. TYT ve AYT kitap seti ile sınava donanımlı bir hazırlık yapılabilmektedir.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.