Ayıntap’ın Kuvvacıları

Galeati Yayıncılık

Yaşar Aladağ

120,00 TL
81,60 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
38,40 TL
Ayıntap’ın Kuvvacıları Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786058120815
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Yaşar Aladağ
Yaşar Aladağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ayıntap’ın Kuvvacıları Kısa Özet

  Merhum Turgut Özakman’ın *Şu Çılgın Türkler* kitabı tadında detaylı bir çalışma… Kilikya bölgesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Ayıntaplı (Gaziantepli) Kuvvacıların inanılmaz mücadelesini, Karayılan’ı Aslan Bey’i, Şahin Bey’i ve nice adsız kahramanın inanılmaz vatanperverliklerini bu kitapta okuyacaksınız…

  Yaşar Aladağ kitabını şu şekilde tanıtıyor;

  *…Bu kitapta anlatılanların hiçbirisi, daha önce yazılmamış, anlatılmamış değildir. Gerek bilimsel çalışma olarak, gerekse hatırat olarak Gaziantep Savunmasını anlatan birçok eser bulunmaktadır. Eserlerinden ve hatıralarından yararlandığım tüm yazarlarımızın ve kahraman Anteplilerin önlerinde saygı ile eğiliyorum.

  *Peki o zaman, sen niye yeniden yazdın?* diyeceksiniz…

  Gaziantep üzerine okuduğum eserlerden çok etkilenerek, bu Gazi şehri gezmeye gittim. Bu çalışmada belgesel hikâyesini yazmaya çalıştığım onbir aylık harbin en kilit noktalarından biri olan ve hemen üstünde de 6317 şehit anısına anıt bulunan Çınarlı Cami’nin hemen önünde oturan iki Antepli gence, Çınarlı Cami’nin yerini sorduğumda, *Bilmiyoruz ağabey, şu dükkâna sor.* yanıtını alınca bu eseri yazmaya karar verdim.

  Gençlerimize tarihimizi bir şekilde anlatmamız gerekiyor. Bunun en güzel örneklerinden birini rahmetli hocam Turgut Özakman, *Şu Çılgın Türkler* ile vermiş, gençlere Milli Mücadele’yi okumayı sevdirmişti. Naçizane bu eserde de bunu yapmaya, şanlı Gaziantep Savunmasını belge roman tadında yazmaya gayret gösterdim.

  Bir de yazılan eserlerde gördüğüm bir eksikliği, bu şanlı savunmanın başından itibaren yönlendiricisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Ankara hükümetinin etkisini olayların içinde anlatmaya çalıştım…

  Bu eseri, toprağı vatan yapan tüm şehitlerimize ve gazilerimize ithaf ediyorum.*

 • 2. Hamur

Ayıntap’ın Kuvvacıları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.