sadsad x
asdasd

Ayeten Lı Can Nıvisandi

Doğan Kitap

Yavuz Ekinci

17,59 TL
13,19 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,40 TL
Ayeten Lı Can Nıvisandi Hakkında Bilgiler
Türü: Yabancı Dilde Kitaplar
Sayfa Sayısı: 286
ISBN: 9786050901016
Kapak: Ciltsiz
Yavuz Ekinci
Yavuz Ekinci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ayeten Lı Can Nıvisandi Kısa Özet

  Yavuz Ekinci`nin ilk romanı Tene Yazılan Ayetler, şimdi Kürtçe…

  Tene Yazılan Ayetler, Güneydoğu`da yaşananlara dair edebiyatın ve o hayatın içinden bu güne dek yapılmış en iyi anlatılardan biri. 

  - A.Ömer Türkeş

  Tene Yazılan Ayetler, edebî gücü çok yoğun, yeni bir roman türü bence.Bir ilk roman olmasına rağmen, bu coğrafyanın son büyük romanı olduğunu düşünüyorum.

  - Pakize Barışta

  `Tene Yazılan Ayetler` olgun bir roman. Olgunluğu hem yazarının geldiği aşama ile ilgili hem de edebiyatının beslendiği toprakların geldiği olgunluk seviyesiyle…Yavuz Ekinci bu kitabında bir halkın hatırladıklarına ortak oluyor, bir halkın hatırladıklarından bir roman üretiyor. O halk ise unutmadıkça, hatırladıkça güç kazanıyor.

  Ahmet Tulgar

  Ayetên Li Can Nivîsandî yek ji baştirîn vebêjeyan e, yên ku heta îro li ser bûyerên li Başûrê Rojhilat qewimî, di hundirê wêje û wê jiyanê bi xwe re hatine çêkirin.

  A. Ömer Türkeş

  Ayetên Li Can Nivîsandî, bi raya min, şêweyekî romanê yê nû yê xwedî hêzeke wêjeyî ya pirr tîr e. Digel ku romana nivîskêr a pêşîn e, hizra min ew e ku romana vê xakê ya mezin a dawî ye. 

  - Pakize Barışta

  … Yavuz Ekinci, di vê pirtûka xwe de, dibe şirîkê tiştên ku têne bîra gelekî, ji tiştên ku têne bîra gelekî romanekê hildiberîne. Ew gel jî, çendî ji bîr nake, ew çend hêz û şiyana xwe bi dest ve tîne. 

  - Ahmet Tulgar

Ayeten Lı Can Nıvisandi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.