Avrupa’nın Öğretmeni Jose Ortega Y Gasset: Peyzaj Pedagojisi’nden Geleceğin Eğitimi’ne

Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar

Mehmet Yavaş

124,00 TL
109,12 TL
%12 indirim
Kazancınız
:
14,88 TL
Avrupa’nın Öğretmeni Jose Ortega Y Gasset: Peyzaj Pedagojisi’nden Geleceğin Eğitimi’ne Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 238
ISBN: 9786052413111
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Mehmet Yavaş
Mehmet Yavaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Avrupa’nın Öğretmeni Jose Ortega Y Gasset: Peyzaj Pedagojisi’nden Geleceğin Eğitimi’ne Kısa Özet

  Bu kitabı neden okumalıyız? Washington Üniversitesi Latince Kökenli Diller profesörü Howard Lee Nostrand (1910-2004), Jose Ortega y Gasset`i hiçbir partizan zihni tatmin etmeyen, çok taraflı, gerçeğe sadakati olan bir filozof olarak tanımlamaktadır.

  Albert Camus, *Ortega y Gasset, Nietzsche`den sonra belki de en büyük `Avrupalı` yazar* demektedir. Ortega, Sosyalizm ve Faşizm gibi iki moda kitle ideolojisi karşısında kendi özgün fikirlerini geliştirdi. Bu Avrupalı düşünürün düşünce dünyası, ünlü bir ressamın tablosu, bir müzisyenin senfonisi gibidir. 2018`den, 1930`lu yıllardaki yakın geleceğe yönelik fikirlerini test edebilme imkânı, onun entelektüel çabasını değerlendirmeyi mümkün kılmaktadır.

  Ortega, yedi yaşında Don Kişot romanın ilk bölümünü ezberlemişken,İspanya`da 1923`te bu romanın bir kanunla zorunlu okutulması gündeme geldiğinde, buna karşı *Biyoloji ve Pedagoji* adlı denemesinde çocuğun bireysel gelişiminin önemini savunmuştur.

  Günümüzde adeta sorgulamadan doğru olduğu kabul edilen *1870 Savaşı, Prusya okulları ve öğretmenlerinin zaferdir* genellemesine karşı çıkan ve *Okula hiçbir zaman sahip olmadığı ve olamayacağı gücü vermeyin* diyen bir Avrupalı aydının görüşleri daha yakından tanınmayı hak etmektedir.

 • 2. Hamur

Avrupa’nın Öğretmeni Jose Ortega Y Gasset: Peyzaj Pedagojisi’nden Geleceğin Eğitimi’ne Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.