390,00 TL
261,30 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
128,70 TL
Avrupa’da Rönesans Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 456
ISBN: 9786059018227
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 23 adet satılmıştır.
Peter Burke
Peter Burke
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Avrupa’da Rönesans Kısa Özet

    Avrupa kavramı gerek Türkiye’de gerek dünyada sıkça güncel tartışmalara konu edilmektedir. Avrupa’da Rönesans, en genel anlamda *Avrupa’nın Avrupalaşması* sürecinin temel dinamiği olan Rönesans hareketini ve bu hareketin 14. yüzyıl İtalya’sında, antik kültüre hayranlık duyan küçük bir arkadaş çevresinden çıkıp, Avrupa’nın düşünsel ve kültürel çehresini değiştirecek, karşı konulmaz bir salgına nasıl dönüştüğünü anlatıyor.

    Peter Burke bu kitabında, Rönesans’ın çıkış noktası olan hümanizmin ürettiği evrensel değerlerin, Avrupa’nın coğrafi farklılıklarına göre aldığı yerel biçimleri; zaman içinde gelişen etkileşim araçlarıyla birbirine daha çok karışan, harmanlanan, ortaklaşan sanatsal ve düşünsel üretimi, tüm bu gelişmelerin ortaya çıkardığı yeni insan tipini, hareketin düğümlendiği merkez noktalardan, etkisinin azaldığı çeperlere kadar titizlikle takip ediyor.

    Bu kitap, Avrupa kimliğinin kültürel oluşum sürecini, Rönesans hareketinin önemini, matbaanın icadının bu harekete nasıl ivme kazandırdığını merak edenler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağıdır

  • 2. Hamur

Avrupa’da Rönesans Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.