sadsad x
asdasd

Avrupa Türkler ve Büyük Bozkır Kıpçaklar

Doğu Kitabevi
48,00 TL
33,12 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
14,88 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Avrupa Türkler ve Büyük Bozkır Kıpçaklar Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 480
ISBN: 9786059093644
Kapak: Ciltli
Murad Adji
Murad Adji
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Avrupa Türkler ve Büyük Bozkır Kıpçaklar Kısa Özet

  Türk tarihi konusunda uzman olan M. Adji’nin, *Avrupa, Türkler, Büyük Bozkır-Kıpçaklar * adlı bu kitabı, 1998 yılında Moskova’da yayınlanmıştır. Rusça’dan dilimize kazandıran ise, Prof. Dr. Zeynep Bağlan Özer.

  Bu kitap, bir tarihçi için *tarih bilimi* alanı ve sınırları açısından pek çok soruyu akla getirebilir veya *böyle, masal gibi tarih olur mu?* diye düşünülebilir.

  Bu kitabı okurken, bazen tarihi bir roman okuduğunuz hissine kapılabilirsiniz. Bazen tarihi bir efsane, mit veya bir masal… Kadim zamanlarda meydana gelmiş hadiselerin, günümüz şartlarına göre yeniden değerlendirilmesinde abartılı heyecan, duygu ve bazen çok farklı renkleri görebilirsiniz.

  Bir toplumda tarihi bilmek, tarihi sevdirmek, kendi tarihini dünya tarihi içerisinde tahlil edebilmek, asırlar halkasındaki yolu izleyebilmek son derece önemlidir.

  Düşünmeye sevk etme, kendi tarihine duyarlı olma, araştırmayı öğrenme ve dünya tarihi içerisinde kendini bulma gibi önemli hususlar, bu kitabın amaçları arasındadır. Yayınevimiz herkesin rahatlıkla okuyabileceği bu önemli kaynağı yayınlayarak, Türk tarihinin anlaşılmasına katkıda bulunmaktadır. Murad Adji’nin elinizdeki kitabını heyecanla okuyacak, tarihsel bilgilerle karşılaştıkça şaşıracaksınız.

Avrupa Türkler ve Büyük Bozkır Kıpçaklar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.