Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3

Toker Yayınları

Yalçın Toker

200,00 TL
134,00 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
66,00 TL
Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
Sayfa Sayısı: 252
ISBN: 9789754451696
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2010
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Yalçın Toker
Yalçın Toker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 Kısa Özet

  Büyük Atatürk`ün, Meclisin açık ve gizli celselerinde yaptığı konuşmalar. Osmanlı Devleti`nin son yılları ile Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşu dönemine ait tarihi gelişmelerin anlatıldığı en önemli belgelerdendir.

  Kitabın 1. cildinin önsözünde şöyle demiştim: "Atatürkçü nesiller yetiştirebilmemiz için, günümüz gençliğinin o dönemin olaylarını iyi öğrenmesini, Ata`sını iyi tanımasını, O`nun fikirlerini ve bütün sözlerini kolayca okuyup anlamasını sağlamak zorundayız. Çünkü zamanı geldiğinde büyük Türk Milletinin bekâ ve yücelmesine hizmet görevini bugünün gençleri üstleneceklerdi."

  Atatürk`ün konuşmalarının asılları, birçok yayın kuruluşu ve devlet kurumu tarafından basılmıştır. Fakat bugünkü kuşaklar, 90 yıl öncesinin Türkçesi ile söylenmiş olan o sözleri anlamakta zorluk çekmektedirler. Bu yüzden o konuşmaların bugünkü nesiller tarafından anlaşılacak şekilde sadeleştirilip basılmasına büyük ihtiyaç duyulmaktadır. İşte ben Atatürk`ün Meclis konuşmalarını bu sebeple sadeleştirdim.

  Yayınladığım ilk iki cilt oldukça büyük ilgi gördü.

  Dört cilt olarak plandığım bu büyük eserin 3. cildini de bitirdim ve işte elinizde... Bu 3. ciltte, ilk iki ciltten farklı olarak, Atatürk`ün konuşma yaptığı her celsenin "açık" mı yoksa "gizli" mi olduğunu da belirttim. Ayrıca, Birleşimlerin numaralarını da verdim.

 • 2. Hamur

Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 3 Hakkında Yorumlar