Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 2

Toker Yayınları

Yalçın Toker

190,00 TL
127,30 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
62,70 TL
Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789754451672
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2010
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Yalçın Toker
Yalçın Toker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 2 Kısa Özet

    Büyük Atatürk`ün Meclisin açık ve gizli celselerinde yaptığı konuşmalar, Osmanlı Devleti`nin son yılları ile Türkiye Cumhuriyeti`nin son yılları ile Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşu dönemine ait tarihi gelişmelerin anlattığı önemli belgelerindendir.

    Kitabın 1. cildinin önsözdünde şöyle demiştim: "Atatürkçü nesiller yetiştirebilmemiz için, günümüz gençliğinin o dönemin olaylarını iyi öğrenmesini, Ata`sını iyi tanımasını, O`nun fikirlerini ve bütün sözlerini kolayca okuyup anlamasını sağlamak zorundayız. Çünkü zamanı geldiğinde büyük Türk Milletinin beka ve yücelmesine hizmet görevini bugünün gençleri üstleneceklerdir."

    Atatürk`ün konuşmalarının asılları, bir çok yayın kuruluşu ve devlet kurumları tarafından basılmıştır. Fakat bugünkü kuşaklar, 90 yıl öncesinin Türkçesi ile söylenmiş olan o sözleri anlamakta zorluk çekmektedirler. Bu yüzden o konuşmaların bugünkü nesiller tarafından anlaşılacak şekilde sadeleştirilip basılmasına büyük ihtiyaç duyulmaktadır. İşte ben Atatürk`ün Meclis konuşmalarını bu sebeple sadeleştirdim.

  • 2. Hamur

Atatürk’ün Açık ve Gizli Celse Meclis Konuşmaları 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.