sadsad x
asdasd

Atatürk ve İslam

Halk Kitabevi
23,15
18,29
%21 indirim
Atatürk ve İslam Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786059350525
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ali Güler
Ali Güler
Devamı
Kampanya

Atatürk ve İslam Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Atatürk ve İslam Kısa Özet

  *Atatürk ve Din*, *Atatürk ve İslam* konusu toplumumuzda öteden beri hem merak konusu olmuş, hem de bazı kesimler tarafından Atatürk’ü yıpratmanın bir aracı olarak kullanılagelmiştir. Gerçek nedir?

  Atatürk bir devlet kurucusu kahraman olarak dine ve İslam’a nasıl bakmaktaydı? İçinden çıktığı ailenin dini-İslami kültürü ve yaşantısı nasıldı? Çocuk ve genç Mustafa’nın yetiştiği aile çevresi hangi değerler üzerine bina edilmişti? Okuduğu okullar ve kitaplar ona hangi dini-İslami değerleri kazandırmıştı? İslami birikimi nasıl oluşmuştu? Bireysel yaşantısında İslam’la ilişkisi nasıldı? Manevi dünyasında neler yaşadı?

  Bir devlet adamı olarak Atatürk İslam’a hangi hizmetleri yapmıştır? Türk milletinin *gerçek İslam’ı* anlaması; Peygamberimiz Hz. Muhammet’i tanıması için Atatürk neler yapmıştır?

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel esaslarından biri olan Laiklik, bazılarının ifade ettiği gibi *dinsizlik* midir? Yoksa demokrasinin ayrılmaz parçası ve olmazsa olmazı bir *özgürlük alanı* mıdır?

  İşte bütün bu soruların cevabını *Atatürk ve İslam*da bulacaksınız. Bu eser, din-İslam adına Mustafa Kemal Atatürk’e saldıranları utandıracak önemli belgesel bilgiler içermektedir. Eğer utanma gibi bir değerleri varsa!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.