sadsad x
asdasd
30,00 TL
19,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
10,50 TL
Atatürk Kırklareli'nde Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
Sayfa Sayısı: 154
ISBN: 9786059588317
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Nazif Karaçam
Nazif Karaçam
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Atatürk Kırklareli'nde Kısa Özet

  Bazı isimler vardır, kendileri adına değer üretirken yaşadıklan yere de değer katarlar. Nazif Karaçam onlardan birisi. 0, kendi toprağına derine kök salmış bir çınar. 0, kalemini oynattığı sürece Kırklareli`nin tazelenen hafızası, 1930 yılında Kırklareli`nın Pınarhisar ilçesine bağlı Poyralı köyünde doğan gazeteci, yazar, araştırmacı ve eğitimci. 25 yıl öğretmenlik yapan Karaçam, gazetecilikte 50 yılı geride bırakanlara verilen Babıali`de Altın Yıl ödulu`nu 2006 yılında İlhan Selçuk ve Hıfzı Topuz gibi isimlerle birlikte almıştır. 60 yıldan uzun suredir onlarca yerel ve çeşitli ulusal basın organlannda (Cumhuriyet, Hürriyet, Milliyet dahil) yazılar yazmış, Nadir Nadi ve Erol Simavi ile birlikte çalışmış ve 20.000`in üzerinde makale kaleme almıştır. Atatürk Kırklarell`nde (1969), bütün yönlerıyle Kırklareli ve ilçeleri (1970), Ulusal Kurtuluş Savaşı`nda Trakya (1984) ve Efsaneden Gerçeğe Kırklareli (1995) isimli kitaplann yazarıdır. Halen Trakya`nın birkaç yerel basın organında günlük ve haftalık yazılar yazmaktadır.

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilk yıllarında, Türk Milletini değiişime ve sağlıklı dönüşüme yönlendirebilmek amacıyla yurdun dört bir yanına geziler yapmıştır.

  Ülkenin her şehrinin farklı iç dinamiklere sahip olduğu bilinciyle yapılan bu geziler, Genç Cumhuriyetin gelişim ve uygar ülkeler seviyesine ulaşma sürecinde önemli bir yol gösterici olmuştur. Atatürk bu gezilerde çeşitli toplantı ve çalışmalar yapmış ve halkla iç içe olmaya büyük önem vermiştir. Ve elbette, gittiği her şehirde büyük bir coşkuyla ve Türk misafirperverliğiyle karşılanmıştır.

  Bu gezilerden biri de Mustafa Kemal Atatürk`ün 20 Aralık 1930`da, güzel şehrimiz Kırklareli`ne teşrif ettiği gezidir. Ulu Önder, şehrimizde bulunduğu kısa süre zarfında, Kırklareli`de birçok kurum ve kuruluşa ziyaretlerde bulunmuştur.

  Elinizdeki bu kitap, Kırklareli`mizin önemli değerlerinden, bir kültür çınarı, Gazeteci-Yazar Sayın Nazif Karaçam`ın değerli araştırmaları ve büyük emeğiyle hazırlanmıştır. Kendisine bu kıymetli eser ve Kırklareli`miz ile ilgili bu güne kadar yaptığı tüm çalışmaları dolayısıyla teşekkürü, zevkli bir görev kabul ediyorum.

  Ata`mızın Kırklareli`ne teşrif ettiği o günü ve o büyük heyecanı en ince aynntısına kadar yaşatan satırları okuduğunuzda, o günlere geri dönecek ve aslında Büyük Kurtancı`nın Kırklareli`mizden hiç ayrılmadığını hissedeceksiniz.

 • 2. Hamur

Atatürk Kırklareli'nde Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.