470,00 TL
333,70 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
136,30 TL
Atatürk Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
Sayfa Sayısı: 750
ISBN: 9789751409881
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 782 adet satılmıştır.
Andrew Mango
Andrew Mango
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Atatürk Kısa Özet

  Uzman bir yazar, nesnel bir yapıt:

  işte Atatürk´ün yaşamı ve mücadelesi!…

  İstanbul doğumlu İngiliz yazar Andrew Mango, beş yılı aşkın bir süre yaptığı araştırmalar sonucu, bu yapıtla kapsamlı ve nesnel bir çalışma ortaya koyuyor.

  Türkiye´nin bağımsızlığı ve varoluşu yolunda Atatürk gibi bir liderle yakaladığı olağanüstü şansı irdeleyen yazar, onu salt lider özellikleriyle değil, yakın çevresi ve insan ilişkileriyle de yansıtmayı başarırken, dönemin toplumsal yapısı ve güç dengelerine de açıklık kazandırıyor.

  Prof. Geoffrey Lewis Atatürk için *O, tek bir insanın neler yapabileceğini gösteren 20. yüzyılın olağanüstü lideri* diyor. Evet, kitleleri ardından sürükleyebilen, insanları birbirine kenetleyebilen siyasal bir önder… Ancak sonuçta Atatürk de herkes gibi bir insan… Karizması, zaafları, kadınlarla olan ilişkileri, dostlukları, nefretleri, iyilikleri ve hatta kıskançlıklarıyla bir insan… Mango, bu olağanüstü çalışmasıyla, Atatürk´ü işte bu yönleriyle daha bir yakınlaştırıyor bize.

  Bu basımda Saltanat ve Cumhuriyet dönemine ilişkin tüm yazılı kaynaklara ulaşılmıştır. Çoğu eski yazı birçok belge aslında olduğu gibi aktarılmış, döneme özgü söyleyiş ve ifade özellikleri korunmuştur.

 • 2. Hamur

Atatürk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.