sadsad x
asdasd

Ata-Ul-Haq Qasmi'den Hikayeler - Güler Misin Ağlar Mısın

Akçağ Yayınları

Ata-Ul-Haq Qasmi

18,00 TL
13,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ata-Ul-Haq Qasmi'den Hikayeler - Güler Misin Ağlar Mısın Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786053422174
Kapak: Ciltsiz
Ata-Ul-Haq Qasmi
Ata-Ul-Haq Qasmi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ata-Ul-Haq Qasmi'den Hikayeler - Güler Misin Ağlar Mısın Kısa Özet

    1 Şubat 1943 yılında Hindistan'ın Pencap eyaletinin Amritsar şehrinde doğdu. Pakistan'ın kuruluşundan sonra, Pakistan'ın Pencab eyaletinin bir şehri olan Vezirabad'a yerleşti. Lahor Mao Collge'de liseyi bitirdikten sonra Pencab Üniversitesinden mezun oldu. 1966 yılında Urdu Dili ve Edebiyatında master yaparak Pencab Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 1968 yılından 2001'e kadar Pakistan'ın Urduca gazetesi "Nawa-i waqt" (Vaktin Sesi)'nde köşe yazarı olarak çalıştı. 1977'de Qasmi, köşe yazılarından oluşan kitabı "Rosen Diwar" ile "Gilid Adam" ödülü verildi. 1992'de Pakistan Devleti taarfından "Üstün Hizmet Madalyasına" layık görüldü. 1997-99 arası Norveç'in Başkenti Oslo'da Pakistan Büyükelçisi olarak görev yaptı. 1998'de "Sira-e İmtiyaz" (İmtiyaz Madalyası) ödülü verildi. 1999'da Tayland'ın Başkenti Bankok'a Pakistan Büyükelçisi olarak görev yaptı. 2001 yılından bu güne kadar Pakistan'ın en büyük Urduca gazetesi olan "Jang" da köşe yazarı olarak görevini sürdürmektedir.

    Ata-ul-Haq Qasmi yurt dışında düzenlenen Urduca konferansların daimi konuğu olarak katılmaktadır. Yazar Türkiye hayranı olup 7 kez ülkemizi ziyaret etmiştir.

    Ata-ul-Haq Qasmi'nin oyun, kısa hikaye ve şiir, seyehatname ve mizahtan oluşan birçok kitapları yayımlanmıştır. Pakistan hükümeti tarafından edebiyatın en büyük ödülü olan "Hilal-e İmtiyaz" (İmtiyaz Ödülü9 almaya hak kazanmıştır. Yazar şu anda Lahor'da Al Hamra Sanat Konseyi Başkanı olarak görev yapmakta olup, köşe yazarlığı ve kitaplarına da devam etmektedir.

Ata-Ul-Haq Qasmi'den Hikayeler - Güler Misin Ağlar Mısın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.