Ata-Ul-Haq Qasmi`den Hikayeler - Güler Misin Ağlar Mısın

Akçağ Yayınları

Ata-Ul-Haq Qasmi

95,00 TL
67,45 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
27,55 TL
Ata-Ul-Haq Qasmi`den Hikayeler - Güler Misin Ağlar Mısın Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786053422174
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Ata-Ul-Haq Qasmi
Ata-Ul-Haq Qasmi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ata-Ul-Haq Qasmi`den Hikayeler - Güler Misin Ağlar Mısın Kısa Özet

    1 Şubat 1943 yılında Hindistan`ın Pencap eyaletinin Amritsar şehrinde doğdu. Pakistan`ın kuruluşundan sonra, Pakistan`ın Pencab eyaletinin bir şehri olan Vezirabad`a yerleşti. Lahor Mao Collge`de liseyi bitirdikten sonra Pencab Üniversitesinden mezun oldu. 1966 yılında Urdu Dili ve Edebiyatında master yaparak Pencab Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 1968 yılından 2001`e kadar Pakistan`ın Urduca gazetesi "Nawa-i waqt" (Vaktin Sesi)`nde köşe yazarı olarak çalıştı. 1977`de Qasmi, köşe yazılarından oluşan kitabı "Rosen Diwar" ile "Gilid Adam" ödülü verildi. 1992`de Pakistan Devleti taarfından "Üstün Hizmet Madalyasına" layık görüldü. 1997-99 arası Norveç`in Başkenti Oslo`da Pakistan Büyükelçisi olarak görev yaptı. 1998`de "Sira-e İmtiyaz" (İmtiyaz Madalyası) ödülü verildi. 1999`da Tayland`ın Başkenti Bankok`a Pakistan Büyükelçisi olarak görev yaptı. 2001 yılından bu güne kadar Pakistan`ın en büyük Urduca gazetesi olan "Jang" da köşe yazarı olarak görevini sürdürmektedir.

    Ata-ul-Haq Qasmi yurt dışında düzenlenen Urduca konferansların daimi konuğu olarak katılmaktadır. Yazar Türkiye hayranı olup 7 kez ülkemizi ziyaret etmiştir.

    Ata-ul-Haq Qasmi`nin oyun, kısa hikaye ve şiir, seyehatname ve mizahtan oluşan birçok kitapları yayımlanmıştır. Pakistan hükümeti tarafından edebiyatın en büyük ödülü olan "Hilal-e İmtiyaz" (İmtiyaz Ödülü9 almaya hak kazanmıştır. Yazar şu anda Lahor`da Al Hamra Sanat Konseyi Başkanı olarak görev yapmakta olup, köşe yazarlığı ve kitaplarına da devam etmektedir.

  • 2. Hamur

Ata-Ul-Haq Qasmi`den Hikayeler - Güler Misin Ağlar Mısın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.