Asrın İdraki ve İslam Sempozyumu 1

Mahya Yayınları

Kolektif

365,00 TL
281,05 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
83,95 TL
Asrın İdraki ve İslam Sempozyumu 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 552
ISBN: 9786055222284
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Asrın İdraki ve İslam Sempozyumu 1 Kısa Özet

  Ahmet Sarıoğlu 7 Ocak 1940 yılında Trabzon’un Hayrat ilçesinde dünyaya geldi. Rize’de bir süre imamlık yaptı. Daha sonra tayini Edirne’ye çıktı. Burada çeşitli camilerde imam hatiplik görevini sürdürdü. Bu dönemde dışarıdan ilk, orta ve lise tahsilini tamamladı. 1974 yılında İstanbul Tıp Fakültesini kazandığı için tayinini İstanbul’a istedi ve Bayrampaşa Muradiye camiinde imam hatiplik görevine başladı. Devam mecburiyetinden dolayı Tıp tahsilini tamamlayamadı. 1977 yılında kazandığı İstanbul Hukuk Fakültesinden 1984 yılında mezun oldu.

  Ahmet Hoca, hayatını ilme adamış bir insan olarak içinde yaşadığı coğrafyayla beraber, dünyada meydana gelen değişim ve dönüşümleri sabırla takip ederdi. Bilgilenmek noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmazdı. Kendi tabiri ile ‘İğne ile kazıyarak’ bile olsa bilgiye ulaşma azmini hiçbir zaman kaybetmedi. Sorumluluklarının farkında olarak hayatını sürdüren ve bu anlamda bilgisini davranışlarına yansıtabilen güçlü bir iradeye sahipti. O, bilmediğine ‘Bilmiyorum’ diyebilen tevazusu ile sürekli yeniden anlamaya ve anlamlandırmaya gayret eden ‘Arif’ biri olarak yaşamaya devam etti. 28 Mart 1985’te daha 45 yaşındayken geçirdiği bir kalp krizi sonucu Hakk’ın rahmetine kavuşan Ahmet Hoca, insanlığın içinde bulunduğu kaosun, hurafelerin, bağnazlıkların, her türlü haksızlık ve zulmün, temel kaynaklar üzerinde oluşturulacak hakikatin bilgisiyle ortadan kaldırılabileceğini ve bu zemin üzerinde dünyanın adalet, merhamet ve özgürlük bağlamında yeniden kurulabileceğini ifade eden bir önder idi.

  Mehmet Akif Ersoy’a sevgisinden esinlenilerek, Ahmet Hoca’nın anısına düzenlenen ‘Asrın İdraki ve İslam Sempozyumu’na tanıklıkları, yaşanmışlıkları ve bildirileriyle katkıda bulunanlar arasında şu isimler yer almaktadır:

  Abdülhadi Timurtaş, Dr. Abdullah Çolak, Doç. Dr. Adnan Koşum, Ahmet Meral, Doç. Dr. Ahmet Yıldırım , Ali Yücesan, Dr. Aliye Çınar, Dr. Altay Ünaltay, Ayşe Sula, Cevat Özkaya, Cihan Aktaş, Erhan Erken, Fatma Bostan Ünsal, Doç. Dr. Fethi Ahmet Polat, Yrd. Doç. Dr. Hanefi Bostan, Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu, İhsan Eliaçık, İsmail Doğu, Kenan Çamurcu, Doç. Dr. M. Zeki İşcan, Prof. Dr. Mehmet Duman, Prof. Dr. Mehmet Erdoğan, Dr. Mehmet Keskin, Mehmet Yılmaz, Doç. Dr. Muammer Esen, Müfid Yüksel, Muhammet Kızılgeçit, Nazife Şişman, Nurhayat Haral, Ömer Küçükağa, Doç. Dr. Osman Aydınlı, Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Şemsettin Özdemir, Dr. Serhat Gürpınar, Prof. Dr. Sönmez Kutlu, Tayyar Tekin, Ümit Aktaş, Prof. Dr. Vecdi Akyüz, Doç. Dr. Vehbi Başer, Prof. Dr. Yasin Aktay, Yusuf Kaplan, Doç. Dr. Zeki Parlak.

 • 2. Hamur

Asrın İdraki ve İslam Sempozyumu 1 Hakkında Yorumlar