79,00 TL
51,35 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
27,65 TL
Aslanlı Yol Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 328
ISBN: 9786051415567
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 94 adet satılmıştır.
Sevan Nişanyan
Sevan Nişanyan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Aslanlı Yol Kısa Özet

  Memleket olarak pek rağbet etmediğimiz bir tür otobiyografi. Mühim isimler hakkında yazılan biyografilere aşinayız daha çok. Otobiyografi, doğası gereği yüzleşmeyi ve kendine karşı acımasızca dürüst olmayı dayatıyor. Sevan Nişanyan`da bu ikisi de var.

  Bütün eserlerinde ezberlerle, tarihle, dille, yerleşik turizm algısıyla ve daha nice şeyle cesaretle yüzleşen Nişanyan kendini kayırmıyor. Çocukluğu, Robert günleri, Amerika`daki solculuk zamanları, gencecik yaşta yaptığı ve çok ses getiren Karl Marx tercümesi, Kafkasya`daki savaş meydanları, Etiyopya manastırları, Amazonlar, Şirince, Van, Ermenistan...

  Aslanlı Yol müthiş bir kurmaca metin olarak da okunabilir. Göreceksiniz: Gözü pek bir seyyah olan Nişanyan sürekli kayboluyor, arabası bozuluyor, yolu bulamıyor, insanlara yol soruyor, onlarca yıldır kullanılmamış patikaları deniyor ama pes etmiyor. Asla.

  Sadece eserleriyle değil, hayatıyla da bütün ezberlere savaş açan dâhi bir seyyahın otobiyografisi. Okuduktan hemen sonra müthiş bir yola çıkma isteğiyle, üstelik!

 • 2. Hamur

Aslanlı Yol Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.