Aşk ve Fantastik Öyküler

Çeviribilim

Teffi

130,00 TL
92,30 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
37,70 TL
Aşk ve Fantastik Öyküler Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 108
ISBN: 9786059312066
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Aşk ve Fantastik Öyküler Kısa Özet

  Teffi, Rusya`nın en önemli kadın öykü yazarı, ilk kadın mizahçısıdır ve adı Rus edebiyatında Nabokov, Bulgakov, Averçenko ve Bunin gibi yazarlarla anılır. Fırtınalı bır hayatı oldu. Lev Tolstoy ve Rasputin`le tanıştı. Öykülerine hem Çar hem Lenin hayrandı. Adına parfümler, şekerlemeler üretilecek kadar ünlendi. Fakat Bolşevikleri eleştirdiği için 1920 yılında, 48 yaşında sürgüne çıkmak ve İstanbul üzerinden Paris`e, Berlin`den New York`a uzanan bır maceraya atılmak zorunda kaldı. Uzun yıllar göçmen yazar olarak okundu ve günümüzde Rus edebiyatının yeniden keşfedilen bir hazinesi haline geldi.

  Aşk ve Fantastik Öyküler, Teffi`nin 1930`lu yıllarda Paris ve Berlin`de, halk inanışlarından yola çıkarak yazdığı, cadılar, vampirler, orman ve ev cinlerin kahraman olduğu öyküleri biraraya getiriyor. Rus bozkırlarında geçen kendi çocukluğundan izler taşıyan öyküler, Gogol ile Çehov`dan beslenen bir fantastiğin kapısını aralar.
   
  "Bazen, hatırlarsın, hatta şaşırırsın gerçekten böyle insanlar, böyle bir hayat var mıydı diye? Rusya`da yaşamamış olan birine, elbette, bunu anlatmak kesinlikle imkansızdır, hiçbir şey anlamaz ve anlatılan hiçbir şeye inanmaz. Ama, gerçek bir Rus  geçmişi kesin olarak unutmamışsa elbette, hepsini tümüyle inandırıcı bulacak ve hak verecektir."

 • 2. Hamur

Aşk ve Fantastik Öyküler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.