Aşk Konuştuğumuzda Ne Konuşuruz

Can Yayınları

Raymond Carver

116,00 TL
75,40 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
40,60 TL
Aşk Konuştuğumuzda Ne Konuşuruz Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 155
ISBN: 9789750734960
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Raymond Carver
Raymond Carver
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Aşk Konuştuğumuzda Ne Konuşuruz Kısa Özet

    Derken o cumartesi sabahı, durumu yinelediğimiz bir gecenin ardından uyandık. Gözlerimizi açtık ve yatakta dönüp birbirimize iyice baktık. İkimiz de o an anladık. Bir şeylerin sonuna gelmiştik ve önemli olan, nereden yeni bir başlangıç yapacağımızı bulmaktı. Kalkıp giyindik, kahve içtik ve bu konuşmayı yapmaya karar verdik. Hiçbir şey sözümüzü kesmeyecekti. Ne Telefon. Ne müşteriler.

    Yaşamın acı yüzüyle bu kadar erken tanışmasaydı, kuşkusuz yine yazar olurdu ama hiçbir zaman okurları tarafından böyle sahiplenilmezdi Raymond Carver. Gençlerin haytalık yapıp havai aşklar kovaladığı yaşlarda o evli ve iki çocuk babasıydı. Hayatı öğrenmenin yolu, bulduğu her işte çalışmaktı. Benzincide çalıştı, hademelik, garsonluk yaptı. Yaşananlar, kâğıda döküldüğünde bazen Çehov tadındaydı, bazen Kafka... İnsanların yaşamlarında barınan, gizlenen öyküleri, yalın, gerçekçi, acıtan şiirsel bir dille yansıttı. Yenilenler içkiye sığınırken, kısa öykü türünü yeniden var eden Carver, her başarısında içti, çok içti, ölümüne içti...

    Aşk Konuştuğumuzda Ne Konuşuruz, yazarın külliyatının en önemli halkasını oluşturuyor. Bu kitaptaki öyküler Robert Altman ve Alejandro González Iñárritu gibi önemli yönetmenlere de ilham verdi.

  • 2. Hamur

Aşk Konuştuğumuzda Ne Konuşuruz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.