90,00 TL
70,20 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
19,80 TL
Aşık İlhami Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786059790482
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Necmettin Tozlu
Necmettin Tozlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Aşık İlhami Kısa Özet

  Uzun ve feyizli bir ömrün tam 65 yılını söylemekle geçiren, ama sürekli gadre uğrayan, hakkı yenilen, ülke çapınca tamim edilmeyen, yöremizin değil memleketimizin de başta gelen âşıklarından, Aşık İlhami’yi (Nuri Baba) anlatmak bir bakıma aşkı anlatmaktır.

  Yıllarca talan edilmiş, hiçbir deyişi, söyleyişi kayda geçmemiş olan Âşık İlhami ile ilgilenenler bile bu büyük değerin zapt ve tanıtımını yapmamışlar ve herkes kaçırabildiği kadarını kaçırmış. Yağmalanan bir hazine…

  Ama bu büyük değerin kaybolup gitmesine gönülleri razı gelmeyen Necmettin Tozlu ve Necmi Tozlu, o zamanlar hayatta olan Aşık İlhami’ye ve bazı yakınlarına müracaat ederek Aşık İlhami’nin eserlerini yoğun uğraşlarla derleyip 1995 yılında Van ilinde kitap haline gelmesini sağlıyorlar.

  Akıl Fikir Yayınları’nca yapılan bu ikinci baskıya, konu bağlamında üç yazı daha ilave edilmiştir. Eser yeni haliyle 1995 senesinde yapılmış olan ilk baskı nüshasından muhteva ve münderecat olarak epeyce farklıdır. Mezkûr yazılar, hem aynı coğrafi bölgenin mensubu, hem de âşık edebiyatına ilgisini yakinen bildiğimiz Mürsel Ağaç’a aittir.

 • 2. Hamur

Aşık İlhami Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.