72,00 TL
54,72 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
17,28 TL
Ashab-ı Kiram Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 0
ISBN: 9786054955992
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Esseyyid Abdülhakim Arvasi
Esseyyid Abdülhakim Arvasi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ashab-ı Kiram Kısa Özet

  Bu risale, ümmetin temel yapısı Ashab-ı Kiram hakkında inmiş olan ayet-i kerimeler ve nakledilmiş hadis-i şeriflerin tafsilatlı biçimde izahıyla, onların faziletlerini aktarıcı ve haklarındaki yalan ve iftiralardan sakındırıcı malumatları muhtevi temel bir eserdir.

  Müslümanların üzerine itikadı vacib olan meselelerden biri de, Ashab hakkında iyilikten gayri hiçbir şey söylememek ve itikad etmemektir. Zira Resulullah sallallahu aleyhi vesellem *Ashabıma sebb etmeyin...* buyurmuştur.

  Müslümanların vazifesi, Ashabtan, üzerlerine gelen iyiliklerin şükrünü edaya gayret etmek ve *radiyallahu anhüm* duasıyla onlara duada bulunmaktır. Çünkü bunlar din-i islamda ileri gidip yol gösterenlerdir.

  Resulullaha mütabaatte ve şeriati ta‘lim, neşr ve umuma yaymakta rehber olan, şer’i hükümleri Hayru’l beşer sallallahu aleyhi vesellemden bize nakleden, din-i islamın esasi kâidelerini ve erkânını ilm-i yakin ile sağlamlaştıran ve tahkim eden, Sahabe-i Kiramdır.

  İlk asırda mevcut olmayıp sonraları manasız söz ve yalan, iftira ve hikayeler üzerine bina edilen Ashab-ı Kiram hakkındaki buğz ve adavet ve ta‘n ve la‘nlar hep bozuk itikadlı mezheplerden yayılmıştır. Bu hezeyanların emsalinden sakınmak müslümanların üzerine vaciptir.

  Ashab-ı Kiram risalesi, asli harflerle kaleme alınan orijinal nüshasıyla birlikte, sadeleştirilmeden aktarılmış, Abdülhakim Arvasi-Üçışık Hazretlerinin *Bütün Eserleri* dizisi içinde Büyük Doğu Yayınlarından çıkan 5. eseri.

 • 2. Hamur

Ashab-ı Kiram Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.