sadsad x
asdasd
40,00 TL
26,40 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
13,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Arsuz 1974 Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 262
ISBN: 9786257313759
Kapak: Ciltsiz
İhsan Kutlu
İhsan Kutlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Arsuz 1974 Kısa Özet

  Kutlu, roman hakkında şunları belirtmeyi gerekli buluyor: ‘1992 yılında İsveç'te politik sığınmacı olarak Aşkım Deniz adlı romanı yazdım; büyük güçlüklerle yayınladım. Ülkeme gelemediğim için istediğim gibi olmadı; yeni baştan yazıp bir kez daha yayınladım. DUL adındaki romanımla birlikte değerlendirildi ve İsveç Yazarlar Birliği’ne üye alındım. 27 yıl sonra bu romanımı bazı düzeltmeler yaparak, yeni baştan yayınlamaya değer buldum; adını bu eklemelere göre değiştirdim.

  Ne yazık ki, 3 ay önce yayınlanan romanda, çok sayıda düzeltmen hatası, yanlışlığı vardı; çok üzüldüm; sonunda düzetmenlik görevini de yerine getirerek, romanı yeni bir adla yayınlamaya karar verdim.

  Roman: Mikhail Bakhtin’in tanımıyla artık varolmayan Epik sayılabilecek bir kısa dönemi anlatıyor: Duyguların yoğun ve içten olduğu; insanın daha İNSAN; dostluğun, sevginin, Aşkın daha güçlü yaşandığı kayıp bir anı betimliyor. Kız kampında güzel bir tatil yaşanırken Kıbrıs’ta faşist Sampson Darbesi gerçekleşiyor ve Türkiye garantör olarak, Kıbrıs Barış Harekatı adı verilen askeri müdahalede bulunuyor. Kutlu ‘O heyecan dolu günlerde, ta Dedem Korkut, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre ve Mevlana’dan gelen sevgi rüzgarı toplumu sarmış sarmalamıştı,’ diyor.

  Fethi Naci’de okumuştum: ‘Bir romanı okuyup bitirdiğinizde, ruhunuzda bir yücelme, düşüncenizde bir artma ve çoğalma, yaşam tecrübenizde bir zenginleşme olduğunu anlıyor ve duyumsuyorsanız, büyük bir roman okuduğunuzu bilmelisiniz.’ diyordu. Evet, küçük hacimle büyük bir roman okumuş oldunuz, teşekkür ederim.

  Son Söz: Bu romanı yazmam için esinlediğimiz, baştacımız saydığımız (Hatay vurgusu) kız ve kadınlarımıza sonsuz teşekkür ediyor; tüm romanlarımda onların değerini layıkıyla yansıttığıma inanıyorum.

Arsuz 1974 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.