19,00 TL
13,49 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
5,51 TL
Armance Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786051212685
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Marie-Henri Beyle Stendhal
Marie-Henri Beyle Stendhal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Armance Kısa Özet

    Stendhal’in ilk romanı olma özelliğini taşıyan bu eser, 1827 yılında yazılmıştır. Yazar, eserinde yalnızca karmaşık karakter analizleri yapmak istemez aynı zamanda Fransa’da dönemin davranış biçimini de gözler önüne sermek ister. İki kuzenin birbirlerine karşı duydukları imkansız aşk, çağın sınıf farkı düşüncesi ve dramatik bir sır nedeniyle ızdıraplı bir hal almıştır. Yazarın, bu eseri hakkında aşağıda kendi ağzından verilen düşünceleri şöyledir:

    Çağımızdan söz ederken, ileride okuyacağımız öykünün başlıca kişilerinden ikisinin portresini çizmiş bulunuyoruz. Bu öyküde yergi niteliğini taşımak gibi bir tehlike gösteren yirmi sayfa bile yoktur; yazar başka bir yol tutmuştur; çünkü çağımız asık yüzlüdür, öfkelidir; yazara da söyledim ya benzerleri arasındaki en iyileri gibi en geç altı ayda unutulacak olan bir kitapçığı yayımlarken bile, bu yüzyıla karşı ihtiyatlı davranmak gerekir.

    Bu böyle oladursun, *Trois Ouartiers*adlı tiyatro oyununu yazanlara gösterilen hoşgörüden birazının da bize gösterilmesini diliyoruz. Seyircilere bir ayna tutmuşlardır bunlar. Bu aynanın önünden çirkin insanlar da geçtiyse suç onların mı? Bir ayna kimden yanadır ki?

  • 2. Hamur

Armance Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.