Arapçayı Öğrenenler İçin Kolay Dilbilgisi 2

Akdem Yayınları

Murat Serdar Şadoğlu

200,00 TL
160,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
40,00 TL
Arapçayı Öğrenenler İçin Kolay Dilbilgisi 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Arapça
Sayfa Sayısı: 358
ISBN: 9786054535545
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 7 adet satılmıştır.
Murat Serdar Şadoğlu
Murat Serdar Şadoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Arapçayı Öğrenenler İçin Kolay Dilbilgisi 2 Kısa Özet

  Bu kitap, Türkiye`nin en büyük Arapça Dil Eğitim Merkezi Akdemistanbul`da verilen Arapça dil bilgisi dersleri için hocalarımızın ortak tecrübesinden hareketle hazırlanmıştır. 7 yıllık süre içerisinde dil bilgisi notları olarak okutulan bu çalışma uzun bir emek sonucunda Arapça bölüm başkanı M. Serdar Şadoğlu tarafından kitaplaştırılmıştır.

  Başlangıç seviyesine hitap etmekte olan kitap "ön başlangıç", "orta başlangıç" ve "ileri başlangıç" olmak üzere kendi içerisinde üç temel bölümden oluşmaktadır. Eserde konular, kişinin öğrenme sürecindeki algısına hitap edecek şekilde kolaydan zora doğru sıralanmıştır.

  Konular ele alınırken konu bütünlüğünden ziyade dildeki öğrenim süreci dikkate alınmıştır. Konu içerikleri, farklı ihtimaller göz önünde bulundurularak örnek cümlelerle önce tasvir edilmiş; ardından gerekli görülen hususlara dikkat çekilmiştir. Açıklamalar kısmında hedef örneklemeler farklı renklerle belirginleştirilmiştir.

  Eserin önemli özelliklerinden birisi de zengin alıştırma içeriğine sahip olmasıdır. Alıştırmalarda belli bir yapı takip etmekten ziyade çeşitlilik esas alınmıştır. ?Alıştırmalar, farklı kazanımları hedefleyen bol örnekli cümlelerden oluşmaktadır. Temel bir eğitim seti ile Arapça öğrenen kişilerin, eğitim setlerindeki dil bilgisi açığını bu kitap sayesinde kapatması mümkündür. Eserin Arapça eğitim setleri yanında destekleyici eser olarak kullanılması durumunda öğrenilen kelime ve terkiplerin farklı biçimde kazanıma dönüştürülmesine katkı sağlanmış olacaktır.

 • 1. Hamur

Arapçayı Öğrenenler İçin Kolay Dilbilgisi 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.