sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 320
ISBN 9786054535781
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
22,00 TL %26
bkmkitap.com
Fiyatı
16,28 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Arapça Türkçe Temel Sözlük Kısa Özet

    Akdem Yayınları, Dünya’da Arapça dil eğitiminde en etkili kaynaklardan olan Silsiletu’l-lisan kitabının bütün kelimelerini sizler için *Arapça Türkçe Temel Sözlük* çalışmasında topladı.

    Pr. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu tarafından yazılan eser, uzun araştırmalar ve yoğun talep üzerine derlenmiştir. Eser, Silsiletu’l-lisan okuyucuların kitap içerisindeki metinlerin çevirisini yaparken bazen kelimelerin doğru anlamlarının tespitinde sıkıntı yaşadıklarını, bazen de bu alanda başarısızlığa maruz kaldıklarını ve çok vakit harcadıkları gözlemlendiği için bu eksikliğe binaen hazırlanmıştır.

    5.000 kelimeden oluşan sözlükte, kelimeler alfabetik olarak sıralanmış olup fiillerin mazi kalıpları dikkate alınarak yine alfabetik olarak veriliyor. Bunun yanında sülasi fiillerin mazi, muzari ve mastar halindeki kullanımlarına ve bu fiillerin kitaptaki anlamları örnek cümlelerle açıklanıyor.

    Silsiletu’l-lisan Serisine Özgü Arapça Türkçe Temel Sözlük çalışmamızın okuyucularına faydalı olacağını ümit eder başarılar diliyoruz.

Arapça Türkçe Temel Sözlük Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.