sadsad x
asdasd

Arapça - Türkçe Büyük Sözlük

Huzur Yayınevi

Arif Erkan

250,00 TL
167,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
82,50 TL
Arapça - Türkçe Büyük Sözlük Hakkında Bilgiler
Türü: Arapça
Sayfa Sayısı: 1264
ISBN: 9789944301078
Kapak: Ciltli
Arif Erkan
Arif Erkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Arapça - Türkçe Büyük Sözlük Kısa Özet

  Bu kitap Arapça öğrenmek isteyen herkesin faydalanabileceği bir müracaat kaynağıdır. Bilhassa İmam Hatip liseleri ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri için çok önemli bir kaynaktır. Arapça’sını geliştirmek, ilerletmek isteyenlerin de müracaat kitabı olma niteliğindedir.

  Özellikleri:

  1. Lügatımızda kelimeler olduğu gibi alınmış, fiillerin önce mâzisi, sonra müzâri ve masdarı verilmiş, mezid bablarda kök harfleri parantez içinde belirtilmiştir.

  2. Önce kelimenin Arapçası ve cümle içinde kullanılışı, sonra da Türkçe karşılığı ve varsa diğer çeşitli manaları sırayla yazılmıştır.

  3. Fiillerin manaları; kullanıldıkları bablar ve harf-i cerlere göre değiştiği için, özellikle hangi harf-i cer ile kullanıldığı belirtilmiştir.

  4. Lügatımızta önce kelimelerin manaları rakamlarla sıralanmış, sonra bu kelime ile yapılmış deyimler ve sonra da eğer varsa terimler kısaca açıklanmıştır.

  5. Lügatımız yaklaşık olarak 60 bin ana madde ihtiva etmektedir. Her ana maddenin de, kiminin bir, kiminin de ondan fazla manası olduğu göz önünde bulundurulursa, lügatımız en azından 250 bin değişik manalı kelime içermektedir.

Arapça - Türkçe Büyük Sözlük Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.