Arapça Belagat Kaynakları

Ma`ruf Yayınları

Recep Dikici

60,00 TL
45,60 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
14,40 TL
Arapça Belagat Kaynakları Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9786059376068
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Recep Dikici
Recep Dikici
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Arapça Belagat Kaynakları Kısa Özet

    Belagat, düzgün ve yerinde söyleyebilmek kabiliyetidir. Kur’ân-ı Kerim’in belâgati ise; âyetlerinin dizilişinin, kusursuz ve sağlam oluşundan; tarzının, çekiciliğinden ve hayret verici güzelliğinden; açıklama ve anlatım metodunun, duruluk ve üstünlüğünden; manalarının, kuvvet ve doğruluğundan; sözlerinin, anlaşılır ve akıcılığından ortaya çıkan harikulade bir belâgattir.

    Kur`ân-ı Kerim aynı zamanda bir belâgat ölçüsü olarak usul, misal ve kaideler kaynağıdır. Kur’ân-ı Kerîm’in en önemli özelliği, eski Arap üslûbuna benzemeyen yepyeni üslûbu ve beyanındaki cezâleti ile harika nazım örgüsü olan i’câzî yönüdür. Kur’ân, lafzı, nazmı, üslûbu ve içeriğiyle de insan ve cinleri bir benzerini getirmekten âciz bırakmıştır. Kur’ân dili Arapça`nın en önemli özelliği ise, binlerce edebî sanat ve tarzı ihtivâ etmesidir.

    *Arapça Belâgat Kaynakları*, İslâm ülkelerinde belâgat hakkında yazılmış Arapça kitap ve tezlerin ilk defa ve topluca sunulduğu bir kitaptır. Ayrıca bu eser, akademisyenlere ve araştırmacılara belâgat araştırmaları için yön vermesi ve bilhassa kutsal kitabımız Kur’ân ile hadisteki belâgat çalışmalarını ihtiva etmesi bakımından büyük önem arz etmektedir.

  • 2. Hamur

Arapça Belagat Kaynakları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.