450,00 TL
297,00 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
153,00 TL
Arap Şiiri 1 - 2 Güldeste Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9789757013877
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Nuri Pakdil
Nuri Pakdil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Arap Şiiri 1 - 2 Güldeste Kısa Özet

  İkinci basımı iki cilt olan Arap Şiiri Güldeste’si, yeniden düzenlenen bu üçüncü basımında, Arap Şiiri I-II/Güldeste adıyla tek ciltte birleştirildi. 14 ülkeden 92 şairin şiirleriyle birlikte, kısa özgeçmiş bilgilerine de yer verildi. Arap Şiiri I-II/Güldeste ile, inanç ortaklığı içinde olduğumuz Ortadoğu’dan bir deste gül sunuluyor bize: Sınırları kaldırılmış, birleşmiş bir Ortadoğu özlemi ile. 

  - Ebûzer Murtaza

  Nuri Pakdil’in güncelerini değerlendirirken Ortadoğu’ya dikkat etmeliyiz. Nuri Pakdil, Ortadoğu kaygısını ve sorumluluğunu güncel hayatına taşır. O büyüleyici, etkileyici yalnızlığının temel taşlarından biri haline getirir. Arap Şiiri Güldeste’si, sonra Arap Saati, onun Ortadoğu vurgusunun görünen kısmı.

  Görünmeyen kısmı, belki daha etkileyici tarafı güncelerinde saklıdır. Süzülmüş, kısaltılmış, tavır haline getirilmiş cümleleriyle. Arkadaşlarıyla yaptığı sohbetlerinden seçip, kitaplarına koyduğu tespitlerle. Edebiyat dergisinin gündemiyle. Yürürken, yemek yerken, taşınırken, sohbet ederken veya bir tiyatro salonuna giderken, Nuri Pakdil’in gündeminde Ortadoğu vardır.

  - Ömer Yalçınova

 • 2. Hamur

Arap Şiiri 1 - 2 Güldeste Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.