sadsad x
asdasd
190,00 TL
123,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
66,50 TL
Antik Dünya Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 880
ISBN: 9786051068190
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Susan Wise Bauer
Susan Wise Bauer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Antik Dünya Kısa Özet

  Dünya üzerindeki tüm antik dönem uygarlıklarının tarihini okumak istediğiniz halde bu gözünüzü korkuttuysa, artık elinizin altında sıkılmadan ve dahası zevk alarak okuyabileceğiniz bir kitap var. Bauer’in hem yalın hem de mükemmel bir dille yazdığı Antik Dünya, bizi sürükleyici bir tarih anlatısıyla buluşturuyor. Böylece bu kalınlıktaki tarih kitaplarının her zaman zor anlaşılır ya da sıkıcı olmayabileceğini kanıtlıyor.

  Dünya tarihini Antik, Ortaçağ, Rönesans ve Modern olmak üzere dört ana dönem halinde ele alan serinin ilk kitabı, tüm antik dönem uygarlıklarını her birinin ayırt edici özelliklerini de ihmal etmeden eşzamanlı olarak anlatıyor. İlk yazılı kayıtlardan Roma’nın çöküşüne kadar olan dönemdeki tüm dünya uygarlıklarının hikâyesine özenle hazırlanmış çok sayıda harita, fotoğraf ve her bölümün sonundaki zaman çizelgeleri eşlik ediyor. İnsanların umutlarıyla kaygılarını yansıtan epik öykü ile efsanelerin, kral ve liderlerin kişisel mektupları ile resmi kayıtların özenle kullanıldığı anlatı, insan seslerinin de duyulduğu son derece canlı bir tarihle baş başa bırakıyor bizi.

  Susan Wise Bauer on yaşında Latince öğrendi, on yedi yaşında koleje başlayıncaya kadar ebeveynlerinin rehberliğinde evde klasik eğitim gördü. Edebiyat, Amerika ve din tarihi alanlarında uzmanlaştığı çok yönlü ve kapsamlı eğitim sürecinde dağarcığına Yunanca, İbranice, Aramice ve Korece gibi dilleri de ekleyerek çalışmaları için sağlam bir altyapı oluşturdu. Evde öğretim alanındaki en önemli uzmanlardan biri olarak kabul edilen Bauer’in, özellikle hem gençler hem de yetişkinlere yönelik tarih kitapları benzer çalışmalar arasından hızla sıyrılarak güvenilir ve çoksatan eğitim kitapları arasında yerini aldı.

   *Dönemin tarihsel malzemesine hakimiyeti ve dilinin mükemmelliği sayesinde, antik dünya tarihiyle ilgilenenler için harika bir başlangıç kitabı.*

  -Publishers Weekly

  *Açıklayıcı ve canlı bir anlatım.*

  -Booklist

  *Antik dünya tarihi üzerine doktora yapma peşinde koşmayanlara yetecek ölçüde detay vererek Çin, Hindistan, Ortadoğu, Mısır ve Avrupa uygarlıklarını kolayca kavranan tarihsel referanslarla ve çok açık bir dille anlatıyor...*

  -United State Naval Academy

 • 2. Hamur

Antik Dünya Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.